Нічний візит Ситника до Порошенка. Як його прокоментували «антикорупціонери»

Керівник НАБУ Артем Ситник у нічний час відвідував житло Петра Порошенка у Козині. Це сталося 26 квітня цього року. Під час візиту Ситника у помешканні президента перебував ще й народний депутат Олександр Грановський.

Як нічний візит Ситника до Порошенка коментували так звані антикорупціонери – дізнавався ІНФОРМАТОР.

Один з керівників ГО «Автомайдан», колишній член Ради громадського контролю при НАБУ Олексій Гриценко вважає неприйнятною зустріч високопосадовця з президентом у неробочий час в недержавній будівлі. Претензій до самого факту такої зустрічі у нього немає.

«Про нічний Козин. Зустріч Ситника з президентом не є чимось поганим, коли вона публічна. Помилкою є те, що це робилося вночі і ніби була таємною, як уявляють зараз люди. Ні в кого не було б запитань, якби після зустрічі директор НАБУ сказав публічно, що відбулась така зустріч і проговорили ті чи інші питання. Сподіваюсь, всі зроблять правильні висновки», – прокоментував Гиценко розслідування журналістів програми «Схеми».

При цьому він відмітив, що не вбачає конфлікту інтересів у такій зустрічі. «Президент не є підслідною НАБУ особою за законодавством, щоб казати про конфлікт інтересів чи реальний вплив. Більше того, уявити такий вплив поки що важко, розуміючи певні моменти», – вважає громадський діяч.

Член парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко зробив дещо критичнішу заяву щодо нічних «посиденьок» керівника НАБУ і Петра Порошенка. Він нагадав, що раніше Бюро під процесуальним керівництвом «департаменту Кононенка-Грановського» Генпрокуратури здійснювало слідчі дії щодо керівника САП Назара Холодницького, та зауважив, що Ситник заперечив зустріч з Грановським у помешканні Порошенка.

Крім того, політик звернув увагу на те, що зусиллями НАБУ досі не притягнуто до кримінальної відповідальності жодного посадовця категорії А.

«Плили, плили, і приплили. Без слів…», – лаконічно відкоментував скандальну новину колишній співробітник ГПУ Віталій Касько.

Не залишив без ували журналістське розслідування і голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Він вважає, що після цієї зустрічі не з’явилося жодних фактів, які б свідчили про «договорняк» між президентом і Ситником. «Навпаки. Ситник послідовно відстоював Антикорупційний суд в робочому форматі. Це добре видно з жорстких офіційних позицій НАБУ та коментарів Ситника для медіа», – зазначив керівник ЦПК.

«Проблема не в тому, що він зустрічався з призедентом, а в тому, що в президента така репутація, що зустріч з ним одразу кидає тінь на будь-кого. Ця ситуація також найкраще демонструє різницю, точніше – прірву між двома людьми різних ціннісних орієнтирів, але однакової важливості для долі країни. Одному люди довірили виграти у війні з Росією; іншому люди довірили виграти у війні з коруцпцією. І Перший не полишає спроб домовитися з другим і пропітляти; а Ситник – не полишає спроб вчергове і особисто, віч на віч, донести безкомпромісність очолюваного ним Бюро та неупередженість слідства», – резюмував Шабунін.

Нагадаємо, раніше громадський діяч Роман Сініцин публічно звернувся до Віталія Шабуніна з проханням роз’яснити, чи вважає він прийнятним перебування очолюваного ним Центру Протидії Корупції у Наглядовій раді проекту «Нові лідери», куди також входить організація, заснована одним із керівників «Опозиційного блоку» Сергієм Льовочкіним.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...