Нацбанк намагається зекономити на друці українських банкнот

Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва допускає введення купюри номіналом у 1000 гривень у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 2017 року до 3200 гривень.

У коментарі для журналіста ІФОРМАТОРа керівник економічних програм Інституту суспільно-економічних досліджень Ярослав Жалило розповів, до чого може призвести таке нововведення.

Він зауважив, що значних позитивних чи негативних змін у цьому не варто шукати, оскільки для економіки це є дрібницею.

“Це звичайний технічний крок української економіки. Обробка кожної банкноти має собівартість, тому зменшення обсягу купюр – це, свого роду, економія на банківських послугах. Дійсно, вона є незначною, тому варто було б говорити про те, що таке нововведення в першу чергу значно спростить обіг та користування грошовою масою”, – розповів експерт.

Жажило наголосив, що відповідно до нинішнього масштабу цін (обсяги розрахунків зараз достатньо великі) та у зв’язку з девальвацією гривні – така купюра має бути.

“З точки собівартості грошового обороту, без запровадження 1000-ої банкноти, держава буде більше витрачати на друк дрібних купюр”, – додав економіст.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що НБУ знизив суми готівкових розрахунків для українців до 50 тисяч гривень.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...