NASA вперше перевірить, як поводяться у космосі людські статеві клітини

Екіпаж МКС найближчим часом розморозить запаси сперми, доставлені на станцію космічним кораблем Dragon, і перевірять, як статеві клітини людини поводяться у космосі.

“Минулі досліди на спермі биків і морських їжаків показали, що статеві клітини починають рухатися раніше в невагомості, ніж на Землі, але при цьому вони гірше або майже не зливаються з яйцеклітинами. Це все може породити проблеми із зачаттям дітей в космосі”, – заявили представники НАСА.

Високий рівень радіації у відкритому космосі, як розповідають вчені, є сьогодні однією з головних небезпек для життя людини і головною перешкодою для перетворення нас в “космічний вид”. Найбільшу загрозу це випромінювання несе, як сьогодні вважають космічні медики, для статевих клітин, які змушені проходити через кілька фаз поділів перш ніж вони стають готовими для запліднення, – пише РИА.

Перші досліди по розмноженню комах, риб, морських їжаків та інших тварин, які проводилися на борту МКС, показали, що ніщо в принципі не перешкоджає продовженню роду в невагомості, проте на приматах такі досліди не проводилися.

Додатково до цього, досліди з оцінки життєздатності потомства не проводилися в принципі через технічну неможливість розводити сотні мишей або інших тварин на борту станції в один і той же момент часу.

Перші подібні досліди на людських статевих клітинах, як повідомляє Space.com, почнуться на борту МКС в найближчі дні і тижні. Екіпаж станції розморозить зразки сперми, виведені недавно на орбіту, і відправить сперматозоїди в “вільне плавання”.

Для цього астронавти оброблять статеві клітини двома наборами сигнальних молекул, що імітують хімічне середовище матки. Один з них змусить сперматозоїди самостійно рухатися, а другий – запустить ланцюжок реакцій, що передують їх злиття з яйцеклітиною. Екіпаж станції отримає кілька десятків фотографій клітин, а потім заморозить їх і відправить назад на Землю для подальшого вивчення.

Ці експерименти, як сподіваються біологи, допоможуть зрозуміти, чи є відмінності у поведінці людських і тваринних статевих клітин при житті в космосі, і вкажуть на те, наскільки можливе “природне” зачаття у невагомості, у чому у вчених виникли сумніви після аналізу статевих клітин мишей, що жили місяць на борту російського біосупутника “Біон-М1”.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ повідомили, що NASA повернулася до ідеї ядерного двигуна у космічних кораблях.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...