Нафтогаз запевнив, що українська ГТС «не перетвориться на металобрухт»

НАК «Нафтогаз України» заявив, що не дозволить перетворити українську газотранспортну систему (ГТС) на металобрухт у разі скорочення Газпромом транзиту газу.

“Нафтогаз” прораховує варіанти того, що буде. І звичайно ж, ані “Нафтогазу”, ані країні не потрібно, аби система перетворилася на брухт. У нас є сценарій, ми розуміємо, що і як ми робитимемо. Ми розуміємо, що ми точно не перетворимо систему на металобрухт”, – цитує Економічна Правда слова уповноваженого по роботі з державними органами Нафтогазу Вадим Гламаздін.

При цьому представник “Нафтогазу” не став розкривати деталі плану щодо заповнення ГТС в разі падіння обсягів транзиту російського газу.

“Україна зможе забезпечити себе газом і точно не залишиться замерзати”, – додав Гламаздін.

Як повідомлялося, діючий транзитний контракт України з “Газпромом” був укладений в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (до 2020 року) російський монополіст має намір максимально (до 10-15 мільярдів кубометрів в рік) скоротити транзит свого газу через територію України.

Для збереження транзиту після 2019 року “Нафтогаз України” та уряд запропонували провести виділення ГТС на нову самостійну юрособу і залучити до її управління європейського партнера.

Наприкінці лютого 2018 року президент Петро Порошенко повідомив, що вже понад десять всесвітньо відомих компаній заявили про своє бажання взяти участь у конкурсі з вибору партнера для управління ГТС України.

За оцінками “Нафтогазу”, доходи від транзиту в 2017 році становили 3 мільярди доларів, тому оптимальним варіантом залишається збереження максимально можливого рівня транзиту російського газу.

Нагадаємо, раніше в уряді повідомили про початок опису та арешту активів Газпрому в Україні. Також, прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав загальну суму боргу Газпрому перед Україною за підсумками всіх судових рішень. У свою чергу МЗС  заявило, що шукатиме закордонні активи російської газової компанії. Нафтогаз також пообіцяв домагатися арешту активів Газпрому в Європі.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...