Нафтогаз з початку року збільшив імпорт газу з Європи у півтора рази

Цьогоріч “Нафтогаз” закуповував газ у 12 європейських постачальників з Німеччини, Швейцарії, Франції, Великобританії, Чехії, Польщі та Італії. 

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” за 9 місяців 2017 року імпортувала з Європи 7,1 мільярдів кубометрів газу, що на 2,4 мільярда кубометрів, або на 53%, більше, ніж за аналогічний період попереднього року, – повідомила прес-служба компанії, – передає УНІАН.

Згідно з повідомленням, цьогоріч “Нафтогаз” закуповував газ у 12 європейських постачальників з Німеччини, Швейцарії, Франції, Великобританії, Чехії, Польщі та Італії. Жодна з цих компаній не поставила більше 30% обсягу імпортованого газу.

Повідомляється, що в січні-вересні цього року “Нафтогаз” закупив загалом 17,5 мільярдів кубометрів газу, що на 3,1 мільярда кубометрів більше, ніж за 9 місяців попереднього року.

У структурі закуплених цьогоріч обсягів газу частка імпорту становила 41%, в “Укргазвидобування” було закуплено 59%.

“Придбаний в “Укргазвидобування” газ в повному обсязі використовується для забезпечення побутових споживачів, релігійних організацій та виробників теплової енергії для надання послуг з опалення і постачання гарячою водою населення та релігійних організацій. Крім того, необхідні обсяги імпортованого газу “Нафтогаз” спрямовує на забезпечення інших потреб побутових споживачів в газі і теплі. При цьому “Нафтогаз” не постачає газ безпосередньо населенню. Разом з тим куплений компанією ресурс перепродають регіональні газопостачальні компанії згідно з постановою КМУ від 22 березня 2017 №187″, – зазначили в компанії.

Раніше повідомлялося, що Стокгольмський арбітраж завершив слухання у справі “Нафтогазу” і “Газпрому”.