Нафтогаз домагатиметься арешту активів Газпрому в Європі

“Нафтогаз України” має намір позиватися в європейських судах задля арешту активів російського Газпрому в Європі.

Рішення про звернення до європейських судів Нафтогаз прийнв, оскільки російська сторона не виконує постанову Стокгольмського арбітражу.

“Нам зрозуміло, що вони цього не зроблять, тому ми почнемо арештовувати газ та інші активи Газпрому в Європі, не в Україні. Ми підемо у суди в Європі”, – цитує Deutsche Welle заяву комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка.

Він додав, що Нафтогаз не намагатиметься заволодіти російським газом, який транспортується українською газотранспортною системою (ГТС) до європейських клієнтів Газпрому. “Ми не хочемо створювати жодної політичної неоднозначності тут, в ЄС, що Україна не є надійною транзитною державою”, – сказав директор.

Вітренко також припустив, що Газпром може повністю припинити транзит газу Україною в 2020 році, переспрямувавши його новими газопроводами. За словами Вітренка, “Путін хоче покарати України”, а тому може вдатися до такого кроку.

Нагадаємо, раніше в уряді повідомили про початок опису та арешту активів Газпрому в Україні. Також, прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав загальну суму боргу Газпрому перед Україною за підсумками всіх судових рішень. У свою чергу МЗС заявило, що шукатиме закордонні активи російської газової компанії.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...