НАБУ затримало заступника міністра оборони України

Національне антикорупційне бюро затримало заступника міністра оборони України, а також директора Департаменту державних закупівель і постачання матеріальних ресурсів Міністерства Оборони.

Їх підозрюють у великому розкраданні коштів під час держзакупівлі палива, – про це повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, – передає Лівий берег.

Навесні 2016 року між міністерством і переможцем конкурсних торгів було підписано 14 договорів на постачання палива для техніки спеціального призначення на загальну суму понад 1 млрд гривень. Однак уже влітку без будь-яких правових підстав замовник і постачальник підписали низку додаткових угод про підвищення ціни за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни.

На підставі цих договорів на рахунки постачальника переказали 149,339 млн гривень.

“Сторона звинувачення вважає, що… посадові особи Міністерства оборони України за попередньою змовою з представниками комерційного підприємства вчинили злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»)”, – йдеться в повідомленні.

Раніше ЗМІ повідомляли, що НАБУ підозрює депутата від БПП у розкраданнях на тендерах “Укрзалізниці”.