НАБУ заперечує, що розслідувало справу щодо Манафорта

Національне антикорупційне бюро заперечує, що розслідувало справу щодо екс-голови виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Марафорта, який також організовував політичну кампанію Віктора Януковича.

Про це повідомила прес-служба відомства.

“НАБУ, як правоохоронний орган, покликаний розслідувати корупцію українських топ-посадовців, не уповноважене проводити офіційне розслідування причетності Пола Манафорта до одержання коштів від “Партії Регіонів”. Він не був і не є українським державним службовцем, і відтак не є підслідним НАБУ”, – заявили в НАБУ.

Манафорту висунуто звинувачення, які стосуються відмивання грошей, ухилення від податків і шахрайства. Його також звинувачують в тому, що він не зареєструвався як іноземний агент, хоча займався лобіюванням інтересів у США прокремлівського уряду України часів екс-президента Віктора Януковича.

Сторона Манафорта заявляла, що справа має бути закрита на тій підставі, що Манафорт мав бізнес в Україні щонайменше за два роки до виборів 2016 року.

Суддя Джексон на це відповів, що для розслідувачів “логічно і доречно” з’ясувати відносини Манафорта з Януковичем.

У січні 2017 року розвідслужби США виступили зі спільною заявою про те, що російська влада вела масштабну діяльність з метою впливу на перебіг президентської виборчої кампанії 2016 року.

Нещодавно Bloomberg дізнався, що після втечі Януковича Манафорт ще два роки консультував “Опоблок”.

Як відомо, нещодавно Манафорту висунули нові звинувачення у лобіюванні інтересів Януковича через колишніх європейських політиків. Згідно з обвинувальним висновком, він використав офшорні рахунки, щоб заплатити групі лобістів тогочасної української влади понад 2 мільйонів євро.

ЗМІ також повідомляли, що за лобіювання інтересів Януковича Манафорт міг платити екс-канцлеру Австрії Альфреду Гузенбауеру.

Крім цього оприлюднювалася інформація про причетність Манафорта до відмови уряду Миколи Азарова від підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС у 2013 році.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...