На Запорізькій АЕС реалізують пілотний проект США та України

На Запорізькій атомній електростанції вперше в Україні реалізують спільний проект між державним «Енергоатомом» та Міністерством енергетики США.

Мету спільного проекту на АЕС революційною для України. У результаті його реалізації станція отримає можливість обґрунтовано виконувати ремонти деяких елементів чи навіть систем безпеки на працюючому енергоблоці.

“У результаті ми очікуємо скорочення ремонтної кампанії, підвищення коефіцієнта використання встановленої потужності, збільшення продуктивності станції. Зараз ми на початку шляху, але розраховуємо на успіх, на позитивний результат в здійсненні цього проекту», – розповів начальник відділу імовірнісних оцінок служби аналізу безпеки Запорізької АЕС Владлен Яровий.

Проект розрахований на два з половиною роки. Якщо досвід буде успішним, він надалі пошириться на всі АЕС України.

Першим етапом є перевірка якості імовірнісного аналізу безпеки, щоб визначити області, які можна поліпшити. За результатами перевірки Аргонська національна лабораторія представить звіт, за результатами якого можна буде починати роботу.

З боку України вже створена спеціальна програма з технічним рішенням і стратегічними етапами її реалізації. Вона підписана всіма атомними електростанціями України, дирекцією Компанії і направлена на розгляд до Держатомрегулювання.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...