На Запоріжжі запустили першу чергу найбільшої в Україні сонячної електростанції

У місті Токмак Запорізької області запустили в експлуатацію першу чергу найбільшої в Україні сонячної електростанції.

Потужність запущеної першої черги – 11 МВт, а загальна потужність після завершення будівництва становитиме 50 МВт, – повідомляє Terminal з посиланням на інформацію компанії-оператора Тоkmak Solar Energy.

Будівництво сонячної електростанції планується завершити в грудні 2018 року. Після цього вона зможе забезпечувати електроенергією шість районів Запорізької області, в тому числі і курорти на узбережжі Азовського моря.

Як повідомив голова наглядової ради компанії-оператора Олександр Репкін, завдяки роботі станції економія викидів СО2 в атмосферу складе близько 24 тисяч тонн на рік, що дорівнює кількості викидів в атмосферу близько 15 тисяч автомобілів.

Нагадаємо, нещодавно Китай повідомив про плани інвестувати 230 мільйонів євро у будівництво сонячної електростанції, яка стане найпотужнішою в Україні та увійде в ТОП-3 найбільших в Європі.

Зазначимо, раніше Фінляндія висловила готовність виділити 50 мільйонів євро на реформи енергетики та освіти в Україні. Однак загалом,  за даними Держенергоефективності, на розвиток “зеленої” енергетики Україні необхідно десять мільярдів євро.

Також, як відомо, у лютому Україна вийшла на міжнародну арену гравців ринку відновлюваної енергетики, ставши членом Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії – IRENA.

Крім масштабних проектів, нещодавно уряд повідомив про стрімке зростання кількості домашніх сонячних електроустановок в Україні, а державний Ощадбанк розпочав видавати кредити на встановлення сонячних електростанцій фізичними особами.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...