На Закарпатті побудують новий аеропорт

Вже в цьому році має бути запущено посноценное авіасполучення з Закарпаттям.

В рамках розвитку повітряного сполучення з областю планується не тільки значно модернізувати аеропорт в Ужгороді, але й побудувати ще один. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час робочої поїздки в Закарпатську область, – передає прес-служба міністерства.

У першу чергу планується завершити переговори зі Словаччиною, у рамках яких будуть відрегульовані питання заходу літаків на посадку в Ужгороді. Вже зараз “Украерорух” робить все можливе, щоб завершити установку необхідного обладнання протягом півроку – аеропорт повинен бути готовий до зимової навігації вже восени 2018 року.

Тим не менше, підкреслив міністр, в аеропорту Ужгорода є об’єктивні обмеження, а тому для повноцінного розвитку авіасполучення з областю було заплановано будівництво нового аеропорту в одному з міст.

“Перспектива нового аеропорту у Закарпатській області є більш ніж нагальною. Я покладаю величезні надії, що парламент і уряд підтримають нашу ініціативу про виділення додаткового фінансування на розвиток українських аеропортів. Ми розраховуємо, що це буде мінімум 4-річна програма в розмірі 10 млрд гривень щорічно, щоб ми могли щороку будувати по 5-6 нових злітних смуг, а далі – будівництво терміналів, обслуговування пасажирів, запуск роботи аеропорту буде вже на відповідальності місцевих органів влади та в рамках державно-приватного партнерства”, – заявив Омелян.

“Я вважаю, це правильний підхід, так функціонують багато аеропортів світу, особливо регіональних, і це перспектива для України”, – підкреслив він.

Сьогодні, 6 квітня, під час поїздки міністр також оглянув можливі варіанти розміщення нового аеропорту. На даний момент Міністерство розглядає Мукачево та Хуст.

Голова ДП “Украерорух” Дмитро Бабейчук також уточнив, що сертифікація обійдеться в суму від 50 тисяч євро, однак компанія готова і до цього, і до відпрацювання питання обладнання нового аеропорту всією необхідною технікою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що аеропорт “Чернівці” домовляється про співпрацю з румунським лоукостером Blue Air.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...