На Одещині суд прийняв рішення щодо фігурантів “справи другого травня”

Іллічівський міський прийняв рішення щодо учасників заворушень, які відбулися другого травня 2014-го року на Грецькій площі у центрі Одеси.

Суд визнав необгрунтованими докази обвинувачення в участі і організації обвинувачених у масових заворушеннях, які спричинили загибель і травми людей, не визнавши провини обвинувачених у справі, – повідомляє Громадське.

Крім того, суд дійшов висновку, що слідство у справі було проведено не якісно, ​​і вказав на низку недоліків і прогалин у проведених слідчих діях.

Зокрема, за заявою суду, під час розслідування був допитаний лише один співробітник поліції з тих, хто був присутній на Грецькій площі.

Суд також вважав упередженими свідчення єдиного свідка звинувачення Олександра Посміченко, який заявляв про участь обвинувачених у інкримінованих їм злочинах. Через це цим суд вирішив не враховувати їх при оголошенні вироку.

Свідчення інших свідків, на думку суду, не підтверджують участь обвинувачених у масових заворушеннях, тим більше, в їх організації.

2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинуло 48 людей і понад 200 були поранені. Більшість загинули в Будинку профспілок. На Грецькій площі в Одесі відбулися перші сутички.

Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організованими і спланованими.

Нагадаємо, що наприкінці липня п’ятьом фігурантам «справи 2 травня» в Одесі продовжили термін утримання під вартою.

Зазначимо, у ході дебатів прокуратура вимагала присудити обвинуваченим у «справі 2 травня в Одесі» покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 15 років. При цьому, один з фігурантів втік до РФ, його поплічники повідомляли, що російська сторона відмовилася його прийняти.