На Лук’янівському цвинтарі створять алею почесних поховань

29 грудня, у Києві відбулося перепоховання визначного українського поета і державного діяча, першого посла УНР в Європі Олександра Олеся та його дружини, які були перевезені до Києва з Чехії після ексгумації. 

Про це у коментарі для журналіста ІНФОРМАТОРа розповів народний депутат України, член Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук.

“Перепоховання Олександра Олеся та його дружини почалося з панахиди, яку відслужив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському соборі, а закінчилось на алеї почесних поховань на Лук’янівському цвинтарі.

d1bebc8-oles

Українці прийшли вшанувати молитвою великого земляка. Також у похованні брали участь урядовці, Президент України та народні депутати. Символічно, що перепоховання відбулося у річницю бою під Крутами, у День вшанування Героїв Крут”, – розповів народний депутат.

Ігор Мосійчук зауважив, що сьогоднішнє вшанування – це, свого роду, тест на українськість.

“У той час, коли лідер Радикальної партії Олег Ляшко вшановував пам’ять Героїв Крут і молився за нашу перемогу в національно-визвольній війні на Сході, очільник ВО “Батьківщина” полетіла на молитовний сніданок до США, де разом із американською елітою буде молитись за велич Америки. Це яскраво демонструє, що для кого є важливим”.

Загалом, за межами України поховано понад 250 тисяч українців із військово-політичної еміграції, діячів науки та культури.

Член Радикальної партії Олега Ляшка не раз піднімав питання з цього приводу. Тому тепер перепоховання видатних українців буде займатись спеціальна міжвідомча комісія при Міністерстві культури.

“Сподіваюсь, що уряд мене почув. На Лук’янівському цвинтарі буде створена алея почесних поховань. Це буде, свого роду, пантеон, де мають перепоховати й інших визначних українців, наприклад, Симона Петлюру, Євгена Коновальця, Степана Бандеру і багатьох інших.

Для вирішення таких питань потрібна згода родичів, відповідні рішення уряду. Навесні мають почати облаштовувати спеціальну ділянку на території Лук’янівського кладовища”, – розповів народний депутат.

Олександр Олесь тривалий час жив та працював за кордоном, у 1944 році помер у Празі, де був похований на Ольшанському кладовищі.

За місце поховання потрібно було платити 20 тисяч крон на 10 років. Володимир Михайлишин, який сплачував ренту за могилу Олександра Олеся, нещодавно помер і його син вирішив поховати батька на могилі письменника.

Останки видатного українця та його дружини були ексгумовані та поміщені до депозитарію кладовища.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...