МЗС Польщі вимагає покарання вандалів, які зруйнували пам’ятник у Львівській області

МЗС Польщі закликало українську владу до негайного розслідування справи щодо знищення пам’ятника замордованим полякам у Гуті Пеняцькій і до покарання винних.

Про це передає 112 Україна.

“Ноту в цій справі було передано польським посольством у Києві 10 січня. У ній підкреслюється, що такі напади та інциденти має бути розслідувано й покарано, оскільки вони становлять загрозу для польсько-українських відносин”, – йдеться у повідомленні МЗС Польщі.

У відомстві зауважили, що місцева влада заявила про направленість акту вандалізму і проти поляків, і проти українців, і запропонувала організацію спільної церемонії 27-28 лютого, щоб віддати належне жертвам злочинів у Гуті Пеняцькій.

Окрім цього, зазначається, що польське консульство у Львові перебуває в контакті з місцевою владою, яка поінформувала про негайне скликання спеціальної оперативної групи в даній справі. До її складу увійшли поліцейські, представники влади області та консульства.

Нагадаємо, у с. Гута Пеняцька Бродівського району Львівщини невідомі на різдвяні свята пошкодили пам’ятник з прізвищами поляків, вбитих гітлерівцями у 1944 р., обмалювавши його синьо-жовтою і червоно-чорною фарбою. Відразу після цього у Польщі заявили, що скерують Києву ноту протесту.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...