Музей історії міста створять у Вінниці

Створення Музею історії Вінниці ініціюють місцеві історики, науковці та дослідники.

Про це повідомив голова Вінницького історичного товариства Олександр Федоришен, – передає Укрінформ.

«Ми досить багато знаємо про історію Вінниці з початку ХХ століття, але майже нічого – про місто часів середньовіччя, про його ранню модерну історію. Є розрізнені відомості про «білі плями», накопичена певна інформація, артефакти різних часів, і саме музей історії міста міг би стати дослідницькою установою зі статусом комунального підприємства, яка б генерувала ідеї і втілювала їх у життя і експонувала. Ми запропонували цю ідею міській раді, і нас підтримали», – зазначив Федоришен.

За його словами, наразі історики та міська влада вже обговорюють створення у місті нового комунального підприємства «Центр історії Вінниці», яке об’єднає всю роботу з вивчення та популяризації історії обласного центру. На його базі й пропонується створити Музей історії Вінниці. Під час реалізації проекту врахують досвід створення таких центрів у Львові та Дніпрі.

Історики та міська влада покладають на майбутній Центр історії Вінниці функцію розробки і реалізації міської політики у сфері історичної пам’яті та публічної історії, а також координацію діяльності регіональних історичних осередків в галузі міської історії. Окрім власне музейних функцій, заклад також видаватиме і реалізуватиме літературу з регіональної історії, систематизуватиме проведення археологічних досліджень на території міста, а також опікуватиметься підвищенням якості екскурсійних послуг.

Реалізувати проект у повному обсязі планується коштом міського бюджету вже за два роки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві планують створити музей науки.