Мосійчук закликав омбудсмена забезпечити право бійців “Торнадо” на справедливий суд

Ув’язнених бійців батальйону “Торнадо”, як і всіх громадян України, не можна позбавляти права на об’єктивний і справедливий суд.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук, закликавши правозахисну спільноту звернути увагу на порушення прав бійців.

“За справедливість в судах зокрема, і в суспільстві в цілому, гинули Герої Небесної Сотні і гинуть зараз наші захисники на Сході.

Це я до того, що винесення ухвали Оболонським районним судом Києва на чолі з сумнозвісним суддею Дев’ятко, якою надається право змінити місце тримання арештованим бійцям “Торнадо” з Лук’янівського СІЗО на будь-яке інше місце утримання під вартою в судовому засіданні без участі в ньому підсудних і їхніх адвокатів, є прямим та грубим порушенням норм Кримінально-процесуального кодексу”, – написав парламентар.

Депутат додав: “якщо сьогодні суспільство це порушення проковтне, бо комусь з тої чи іншої причини кортить зробити торнадівців винними до рішення суду, то завтра будь-кого з нас, українців, кинуть за грати згідно ухвали, яку приймуть в нашу, та наших захисників, відсутність у таємному режимі”.

“Дорогі українці, зараз вже питання не тільки в порушених правах ув’язнених торнадівців, а в більшій мірі в принципах, в правах і свободах українців, які з легкістю може попрати якийсь районний суд”, – наголосив політик.

Ігор Мосійчук звернувся до Уповноваженої ВРУ з прав людини Валерії Лутковської, правозахисників та громадян із закликом відреагувати на порушення прав ув’язнених бійців батальйону “Торнадо” і зупинити правове свавілля.

Нагадаємо, 13 січня стало відомо, що Оболонський районний суд Києва виніс ухвалу, якою дозволяє етапувати і утримувати в будь-якій установі по виконанню покарань ув’язнених бійців батальйону “Торнадо”.

Раніше, 11 січня ввечері з’явилася інформація, що у Лук’янівському СІЗО почався бунт. Пізніше народний депутат Ігор Мосійчук пояснив, що відбувся протест бійців “Торнадо” проти свавілля адміністрації закладу. Депутат заявив, що реакція адміністрації Лук’янівського СІЗО на протест “торнадівців” була неадекватною.

Пізніше з’явилася інформація про те, що ув’язнений в Лук’янівському СІЗО боєць батальйону “Торнадо” відрізав собі вухо на знак протесту проти дій адміністрації пенітенціарного закладу.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...