Мосійчук передав до посольства Австрії звернення щодо корупційних схем компанії Amic Energy

Сьогодні, 2 березня, під посольством Австрії у Києві вимагали розслідувати міжнародну махінацію російського нафтового гіганта “Лукойл”, який продовжує торгівлю в Україні за ширмою австрійського менеджменту.  

У акції взяли участь близько 70 представників Радикальної партії Олега Ляшка та громадських активістів.

Народний депутат Ігор Мосійчук передав представникам посольства Австрії звернення з вимогою провести власне розслідування та вжити заходів щодо громадян Австрії, які прикривають російську компанію і використовують юридичні схеми для ведення тіньового бізнесу та ухиляння від сплати податків на території України.

Нагадаємо, 22 лютого, комітет національної безпеки та оборони українського парламенту звернувся до Генеральної прокуратури, Служби безпеки та Державної фіскальної служби з вимогою перевірити діяльність компанії “АМІК-Україна”.

Раніше народний депутат Андрій Левус звернувся до заступника Генерального прокурора України, Головного військового прокурора Анатолія Матіоса із закликом розслідувати протиправну діяльність ПІІ “АМІК Україна”.

Наразі у ПІІ “АМІК Україна” тривають декілька судових проваджень. Зокрема, 28 жовтня 2016 року АМКУ своїм рішенням за наслідками розслідування на ринку нафтопродуктів наклала штраф на 7 юридичних осіб, які в січні 2013 року – січні 2016 року встановлювали роздрібні ціни на світлі нафтопродукти, на загальну суму понад 204 мільйонів гривень. Це викликало звинувачення в узгоджених діях компаній на ринку. Серед звинувачених була і “АМІК Україна”.

Окрім того, СБУ підозрює «Лукойл Авіейшен Україна», яка працює в МА «Одеса», в недоливі палива літакам польської авіакомпанії LOT.

30 січня народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук звернувся до Голови СБУ Володимира Грицака у справі незаконної реалізації авіаційного палива у Міжнародному аеропорті «Одеса».

23 лютого стало відомо, що слідчий відділ управління СБУ в Одеській області розпочав досудове розслідування щодо незаконної реалізації авіаційного палива компаніями ТОВ «Балтік Граунд Сервіс ЮА» та ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна» у Міжнародному аеропорту Одеси. Ігор Мосійчук зазначив, що співробітники державних правоохоронних служб України звернуться до правоохоронців Австрії, щоб об’єднати зусилля у розслідуванні масштабної корупційної схеми російського нафтового гіганта “Лукойл”.

У власному розслідуванні ІНФОРМАТОР з’ясував, що компанія Amic Energy Management має тісні зв’язки із російською компанією “Лукойл” та є, фактично, юридичною ширмою для торгівлі російського нафтового гіганта. Як випливає із даних фінансової звітності фірми, російська компанія два роки веде тіньовий бізнес в Україні, імовірно ухиляючись від сплати податків.

Як ІНФОРМАТОРу вдалося з’ясувати, вигодонабувачами української компанії “АМІК” є російські бізнесмени Вагіт Алекперов та, через посередників, Олександр Риклін, Роберт Гулла і Олександр Матіцин.

Відео – Роман Пєтушков

для ІНФОРМАТОРа

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...