Мораторій на експорт лісу-кругляка сприяв появі вітчизняних деревообробних підприємств

У вересні 2016 року на Полтавщині відкрилося Кременчуцьке деревообробне підприємство «Інтерліс».

Перебуваючи на Полтавщині, лідер Радикальної партії Олег Ляшко зустрівся з колективом установи.

Компанія почала роботу завдяки дії мораторію на вивезення необробленої деревини, прийняття якого добилася фракція Радикальної партії.

«Інвестори повірили в дію мораторію, повірили в те, що буде сировина і вклали свої кошти у виробництво. Як ми можемо сказати інвестору, співвласнику підприємства, який вклав 40 мільйонів в підприємство, що завтра у нього не буде сировини і виробництво закриється? Хто йому компенсує ці збитки? Який інвестор сюди прийде, коли сьогодні один закон, а завтра інший, коли нема гарантій збереження інвестицій? Завдання влади – підтримувати, дати перспективу, а не забирати в людей роботу», – наголосив Олег Ляшко під час зустрічі.

Підприємство «Інтерліс» – повного циклу переробки. Нині виготовляє із необробленої деревини 4 види продукції: паркет, дубові щити, пелети та ламель. Поки що тут працює 100 людей.

«Щоб у вас була робота – цей ліс неможна вивозити за кордон. Уряд намагається скасувати наш мораторій, але ми не дамо. Я принесу деревину і по голові дам тому, хто хоче скасувати мораторій на вивіз лісу-кругляка», – запевнив народний депутат.

1

Парламентар додав, що Радикальна партія пропонує запровадити державні програми відновлення лісових насаджень, скасувати мито на ввіз сучасного деревообробного обладнання, посилити кримінальну відповідальність за вирубку лісів.

«З тих грошей, які ти заробляєш – посади дерево. В Новій Зеландії, в Бутані – це національна політика. А у нас вирубають дерева, а взамін нічого не саджають. У нас кількість зелених насаджень 16% на всю державу. Ми пасемо задніх у більшості європейських країн. Я питаю, чому в Україні не повинно бути лісу? Завтра наші діти будуть бачити ліс у музеях, як динозаврів. Щоб цього не було, треба ліс посадити сьогодні», – підсумував Олег Ляшко.

1

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що лідер Радикальної партії Олег Ляшко отримав запевнення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана в тому, що уряд збільшить державне оборонне замовлення в українських підприємств.

Сьогодні політик також протестував український військовий автомобіль “Спартан”.