Мінсоц розробив законопроект про вчасну виплату зарплат

Приємною несподіванкою стала розробка законопроекту про захист працівників від невиплати заробітної плати. Відповідний документ оприлюднено на сайті Мінсоцполітики.

Окремі ідеї складно назвати «новаціями», оскільки на їх впровадженні профспілки наполягали десятиліттями з огляду на стандарти МОП і ЄС. Не слід ідеалізувати і зміст проекту, – повідомляє Соцпортал.

На початку цього року «Соціальний рух» наголошував, що кампанія Мін’юсту по стягненню зарплатних боргів навряд чи буде ефективною, адже робота велась лише по боргам, які виникли. Жодних заходів по запобіганню виникненню нових боргів не передбачалось. Закономірно, борг по зарплаті зріс з 2 млрд грн до 2,73 млрд грн. Тепер на сайті Міністерства соціальної політики України обнародувано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця».

На появу законопроекту, який передбачає пеню за затримку зарплати і право на індивідуальний страйк (самозахист), українці чекали давно. Чекали його шахтарі й лікарі, працівники підприємств-банкрутів. Однак не всі очікування будуть втілені з прийняттям цього документу.

До честі розробників слід сказати, що положення про захист працівника від невиплати зарплат прописані краще, аніж у проекті Трудового кодексу України. У випадку схвалення відповідних змін сенсу у прийняття нового ТК не вбачається взагалі.

Як повідомлялося, у Мін’юсті назвали найбільших боржників із зарплати.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...