Міносвіти відкрило грантову програму для патентування винаходів

Міністерство освіти і науки України відкрило грантову програму для патентування винаходів.

Як зазначають у МОН, українські науковці можуть отримати фінансування на патентування своїх винаходів через Український науково-технологічний центр (УНТЦ).

«В умовах обмеженого бюджетного фінансування наукової сфери ми працюємо над тим, щоб запропонувати нашим вченим додаткові інструменти підтримки – насамперед фінансової. Саме завдяки ініціативі МОН в Українському науково-технологічному центрі, який є міжнародною організацією, було відкрито грантову програму на патентування винаходів. Подати заявку на фінансування може будь-яка наукова установа», – зазначив очільник Директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Зокрема, програма була започаткована ще наприкінці 2015-го, і щороку в УНТЦ передбачено грант, за який вчені можуть здійснювати патентування винаходів. Однак за останній рік лише 3 наукові установи скористалися цією можливістю, одержавши 12 патентів. Вони передбачають авторство на винахід та виключне право на використання розробки протягом певного строку для 25 українських вчених.

Згідно з повідомленням, передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік.

Всю необхідну інформацію про процедуру подання заявки на отримання патентної підтримки можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно Міносвіти оприлюднило обсяги держзамовлення на прийом до ВНЗ наступного року та назвало максимальну суму, яку ВНЗ можуть вимагати від студентів за проживання у гуртожитках.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...