Міноборони роз’яснило розміри зарплат ЗСУ у 2017 році

Видатки на грошове утримання Збройних сил України у 2017 році передбачено в сумі 30,2 млрд грн, а на заробітну плату працівникам ЗСУ витратять 4,3 млрд грн.

Про це розповіли начальники відділів управління організаційного та соціального забезпечення і тарифікації департаменту фінансів Міністерства оборони, – пише Народна Армія.

«Третій рік поспіль ми спостерігаємо тенденцію збільшення оборонного бюджету. Минулого року видатки Міноборони становили 55,948 млрд. грн., або 2,46% ВВП (без коштів від конфіскату). На 2017-й передбачено 64,466 млрд. грн., що становить 2,49% ВВП», – поінформували у Міністерстві оборони.

Зазначається, що цьогорічні видатки на утримання ЗСУ порівняно з минулим роком зросли на 8,5 млрд грн «за всіма основними напрямами». Найбільше зросло фінансування на потреби розвитку озброєння.

Що ж до зарплати в ЗСУ 2017 року, то вона фактично залишається на тому ж рівні, на якому була встановлена після збільшення в січні 2016 року.

Аби «відновити престиж і привабливість військової служби» та залучити громадян України до лав ЗСУ на контракт, зарплату рядовим (без урахування доплат за участь в АТО) встановили на рівні 7 тисяч грн, командирам відділень – 8 тисяч, командирам взводів – 9,5 тисячі, ротним – 11 тисяч, комбатам – 13 тисяч, командирам бригад – 16 тис.

Отже «базові» зарплати зросли більш ніж удвічі, переважно – у 2,5 раза, а для рядових стрільців – майже втричі.

1419618_1459444

Також в Міноборони нагадують, що з січня 2017 року підвищено розмір «бойових» надбавок:

  • на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону додають щомісяця 6000 грн.
  • в інших місцях дислокації в межах визначеного району АТО – 2400 грн.

Представники Міністерства оборони заявляють, що з 1 січня поточного року держава фінансує в повному обсязі показники бюджету для ЗСУ, які стосуються соціальних складових, «заборгованості з цих виплат немає». При цьому «виплата підйомної допомоги в першу чергу здійснюється військовослужбовцям бойових частин, які перебувають у районі АТО».

У тому числі в січні-лютому в повному обсязі профінансували виплату підйомної допомоги, виплату належного грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, які є заручниками або вважаються зниклими безвісти.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...