Міністерство культури створить експертну раду для відстеження порнографії

Міністерство культури України вирішило розробити та затвердити персональний склад Експертної ради з питань захисту суспільної моралі.

Метою створення ради є розробка критеріїв віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер, – повідомляє прес-служба міністерства.

Зокрема, відповідне рішення було прийнято на нараді за участі представників Міністерства культури, керівників національних творчих спілок, а також представників Міністерства фінансів та Державного комітету телебачення і радіомовлення 13 січня.

Як зазначається, під час наради розглядалися питання практичного застосування положень Закону України “Про захист суспільної моралі” в частині забезпечення громадського контролю за  додержанням  вимог законодавства у сфері захисту  суспільної моралі творчими спілками.

“Міністерство культури розглядає необхідність розробити порядок фінансування діяльності творчих спілок, на які покладено здійснення цього контролю, адже вимагаючи здійснення цієї функції ми маємо і забезпечувати її здійснення. Необхідно також з’ясувати, чи готові спілки виконувати функцію контролю за суспільною мораллю та які їм потрібні механізми для здійснення цієї функції”, – наголосила перший заступник міністра культури Світлана Фоменко.

Нагадаємо, в лютому 2015 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про захист суспільної моралі” (щодо державного нагляду)”, який передбачав ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) як державного органу.