Меморандум МВФ протирічить діючому Закону про Експортно-кредитне агентство, – депутат

Народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Віктор Галасюк звернувся до Прем’єр-міністра України з вимогою негайного припинення порушення законності в проекті Меморандуму МВФ.

Про це політик повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Хтось з урядовців-компрадорів, серед інших невигідних Україні позицій, вписав в проект Меморандуму МВФ до пункту 14 зобов’язання української сторони утриматись від створення державного Експортно-кредитного агентства у 2017 році”, – зазначив Галасюк.

Натомість, протягом усього 2017 року планується лише розробка підзаконних актів для створення Експортно-кредитного агентства тільки у 2018 році, причому лише для надання страхових послуг.

“Така потенційна “обіцянка” України МВФу прямо протирічить діючому Закону про ЕКА (2142а), який ми так довго розробляли з кращими експертами та з таким супротивом виборювали з Олег Ляшко та нашими колегами в парламенті. Причому це потенційне зобов’язання України перед МВФ протирічить Закону як в частині строків створення ЕКА, так і в частині видів діяльності установи”, – пише Галасюк.

Політик запевнив, що якщо цей пункт, всупереч законодавству України, все ж залишать в Меморандумі, він подасть до суд на урядовців та докладе максимум зусиль для відставки задіяних у цій схемі високопосадовців, включно з Міністром фінансів.

Нагадаємо, раніше Віктор Галасюк заявив, що в Уряді дезінформують щодо мораторію на експорт лісу.