6.5 C
Kyiv
Середа, 6 Листопада, 2024

Майже 12 млрд грн не використали з Фонду COVID-19, з них 1,4 млрд грн – для закупівлі вакцин, – Пацкан

11,9 млрд грн не використали з Фонду боротьби з COVID-19 у 2020 році, зокрема 1,4 млрд грн – для закупівлі вакцин проти коронавірусу.

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи на засіданні інституції Звіт про результати аналізу використання у 2020 році коштів, спрямованих на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.

“У 2020 році Фонд боротьби з COVID-19 становив 80,9 млрд грн. На 1 січня 2021 року 2,5 млрд грн залишились нерозподіленими Урядом. А 11,9 млрд грн, або 15% виділених із Фонду, головні розпорядники не використали. Зокрема, так і не розпочали використання виділених Урядом аж у грудні 2020 року 1,4 млрд грн для закупівлі вакцин проти COVID-19, а це – 2,9 млн доз вакцин. При цьому 25,7 млрд грн, або третину всіх коштів Фонду, спрямували на розвиток мережі автомобільних доріг”, – зазначив Валерій Пацкан.

Так, видатки менше плану на надання Пенсійному фонду одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, – майже на 5 млрд грн (56%); на програму держгарантій медобслуговування населення – на 1,4 млрд (26%); надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання на період обмежувальних протиепідемічних заходів – на понад 1 млрд грн (64%); на забезпечення засобами індивідуального захисту працівників закладів екстренної меддопомоги – на 691 млн грн (17%); на доплати медпрацівникам за двома бюджетними програмами МОЗ – на 478 млн грн (8%).

Голова Рахункової палати також зауважив, що запропонований Кабінетом Міністрів порядок виділення коштів із Фонду COVID-19 виявився неефективним. У результаті відбувалися значні затримки на кожному з етапів ухвалення, погодження і реалізації рішень Уряду, деякі з них не мали належних фінансово-економічних розрахунків і обґрунтувань. Наслідком цього стала значна кількість перерозподілів уже виділених коштів.

Валерій Пацкан зазначив, що МОЗ і Державне підприємство „Медзакупівлі” не забезпечили оперативного здійснення централізованих закупівель медвиробів і обладнання для закладів охорони здоров’я. Подекуди погодження між ними необхідних документів тривало до 3,5 місяців з дати прийняття рішень про виділення коштів.

“У результаті закуплене обладнання у 2020 році заклади охорони здоров’я отримали зі значним запізненням, зокрема апарати штучної вентиляції легень у листопаді 2020 року–березні 2021 року, комп’ютерні томографи – у першому кварталі 2021 року”, – підкреслив Голова Рахункової палати.

Окрім цього, закупівля стаціонарних цифрових ангіографічних рентгенівських систем, зупинена у грудні 2020 року рішенням Антимонопольного Комітету України, відбулася у жовтні 2021 року.

При здійсненні аналізу використання у 2020 році коштів, спрямованих на боротьбу з COVID-19 та її наслідками, фахівці Рахункової палати опрацьовували інформацію, отриману на запити від 40-ка центральних органів виконавчої влади і місцевих адміністрацій та 626-ти закладів охорони здоров’я. До проведення цього заходу були залучені усі територіальні управління Рахункової палати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>