Масована кібератака блокувала роботу установ по всьому світі

Сьогоднішній день ознаменувався масштабними кібератаками по всьому світу, в результаті яких виявилися заражені десятки тисяч комп’ютерів.

В даний час стало відомо про відповідні події в Британії, Іспанії та Росії, а також у багатьох інших регіонах світу. За даними NYT, мова йде як мінімум про 12 країна.

Так, хакери атакували лікарні по всій Великобританії, в результаті чого їх діяльність була повністю паралізована, повідомляє “Бі-бі-сі” з посиланням на Національну службу охорони здоров’я (НСЗ). За даними відомства, зловмисники вимагають викуп за допомогою “програм-вимагачів”, а самі комп’ютери виявилися заблоковані.

Від нападу кіберзлочинців постраждали лікарні та медичні установи в Лондоні, Ноттінгемі та інших містах Англії, деякі з яких рекомендували жителям тимчасово не звертатися за допомогою, якщо мова не йде про екстренні ситуації.

Серед медичних центрів, роботу яких ускладнили перебої, виявилися дві найбільші лікарні в Лондоні – Royal London Hospital і St Bartholomew’s. У той же час медична служба Дербі заявила, що була змушена відключити всю свою IT-систему через “атаки на безпеку системи”.

У компанії Barts Health Group, що займається обслуговуванням цих лікарень, заявили про те, що мають “план дій” на випадок надзвичайних подій і відстежують ситуацію в інтересах безпеки пацієнтів, зазначивши, що за терміновою медичною допомогою слід звернутися в довколишні лікарні.

Як повідомляє Newsader зараз фахівці розбираються в причинах масштабної проблеми, яка, за заявою НСЗ, що не була спеціально спрямована на Національну службу охорони здоров’я і торкнулася організації з різних областей – в загальній кількості 16 медустанов.

У Національному кримінальному агентстві Великобританії проінформовані про передбачувану кібератаці і поки не коментують інцидент.

Сьогодні ж відбулася хакерська атака на корпоративну мережу іспанської телекомунікаційної компанії Telefonica. Зломщики зажадали виплатити викуп в біткоінах, сума яких еквівалентна 0,5 млн. доларів. Злочинці загрожують видалити архів до 19 травня в разі відмови від виплати викупу.

Відзначається, що хакерська атака паралізувала частину комп’ютерної мережі компанії Telefonica. Тих її співробітників, хто не постраждав від атаки, попередили про відключення комп’ютери, в тому числі комп’ютери зовнішніх працівників, підключених через VPN.

В цей же день, 12 травня, хакери атакували і російську стільникову компанію “Мегафон”. Як і у Британії, комп’ютери компанії виявилися заблоковані: злочинці зажадали викуп. У компанії заявили про нормальну роботу стільникового зв’язку, однак попередили про неможливість входу в особисті акаунти користувачів.

Той же вірус атакував комп’ютери МВС Росії в кількох регіонах, повідомляється на сайтах “Медіазона” і “Варламов.Ру.”

“Вірус-вимагач”

Цілком ймовірно, комп’ютери у всіх перерахованих вище країнах були заражені вірусом WCry, відомим також як WannaCry і WannaCryptor. Він шифрує файли на комп’ютері і вимагає від жертви викуп за можливість відновити дані.

“У кожній країні на екрани виводиться повідомлення на мові цієї держави: у Великобританії – англійською, в Іспанії – на іспанському, в Росії – російською. Розмір викупу скрізь однаковий – 300 доларів США в біткоіни. На виплату дається три дні, потім сума збільшується вдвічі “, – йдеться в матеріалі “Медузи”.

Співробітник компанії Avast Якуб Кроустек повідомив в твіттері, що заражені щонайменше 36 тисяч комп’ютерів в Росії, в Україні і на Тайвані.

Користувач з Італії повідомив про появу такої ж програми на комп’ютерах лабораторії в Мілані.

Як пише Motherboard, Вірус працює тільки на операційній системі Windows. Схожу на нього програму використовувало Агентство національної безпеки. Недавній витік в Мережу рекордного масиву даних інструментів, використовуваних американськими спецслужбами, ймовірно, призвів до того, що деякі хакери вирішили скористатися відповідними програмами. Компанія Microsoft закрила уразливість, яку використовує вірус, ще в березні і закликала користувачів оновити версію. На тих, що заразилися комп’ютерах, по видимому, оновлення Windows не було вироблено.

В даний час поширення вірусу по світу демонструє інфографіка, представлена ​​за наступним посиланням.