Литва підписала військову угоду з США

Міністр оборони Литви Раймундас Каробліс і посол США Енн Холл у вівторок у Вільнюсі підписали договір про військову співпрацю у сфері безпеки, визначальний статус військових США у Литві.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Я переконаний у тому, що присутність сил США є одним з найважливіших чинників, що дають змогу жителям Литви почувати себе у сьогоднішній ситуації безпечніше, і, я сподіваюся, що постійна присутність збережеться і в майбутньому”, – сказав Каробліс на церемонії підписання.

Міністр Каробліс також зазначив, що це історичний день у сфері оборонної співпраці між Литвою й США. Посол США Хол заявила, що підписаний договір “ще раз стверджує готовність обох країн працювати пліч-о-пліч, зміцнюючи альянс НАТО”.

Двостороння угода про співпрацю в області оборони сприятиме широкому спектру військового партнерства між Литвою й США. Підписаний Литвою договір набуде чинності після ратифікації у Сеймі. Угода дасть змогу спростити процедурні питання, пов’язані з в’їздом і перебуванням на території Литви американських збройних сил. Вона сприятиме проведенню спільних навчань, іншим проектам. Договір визначає статус військовослужбовців США та їхніх сімей. США надається право судити тих своїх військових, що  скоїли злочини, але передбачається виключення – Литва може перейняти юрисдикцію в особливо важливих для неї випадках.

США з 2014 року дислокують у Литві роту своїх військових, для участі у навчаннях також часто приїжджатиме у Литву батальйон з дислокованої в Польщі бригади.
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...