Ляшко закликав підвищити пенсії та зарплати

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко очікує, що уряд протягом місяця внесе на розгляд парламенту законопроект про підвищення пенсій, як цього вимагає фракція Радикальної партії.

В першу чергу політик закликає підняти соціальні пенсії до рівня прожиткового мінімуму. А також добивається осучаснення пенсій для людей зі стажем понад 30 років, які не перераховувались з 2012 року. Мінімальна пенсія, на переконанння Ляшка, має становити 3000 грн.

«Я був у пансіонаті ветеранів праці. До мене підходить жіночка і плаче, бо віддала 1200 гривень за ліки, а пенсія у неї 947 гривень. Ми їй компенсували вартість тих ліків, але ж є ще мільйони людей, які не можуть купити медикаменти чи прогодувати свої сім’ї через ці копійчані пенсії», – підкреслив парламентар.

Народний депутат вважає, що разом із пенсіями українцям потрібно підвищувати і зарплати мінімум до 5 тисяч гривень.

«Ті, хто мені розказує, що українцям не потрібно підіймати пенсії та зарплати, бо це популізм, – це вороги народу. У всьому світі економіка тримається за рахунок купівельної спроможності громадян. Люди живуть, коли в них є гроші, а не за рахунок корпорацій олігархів», – наголосив Ляшко.

Водночас лідер опозиційної фракції переконаний, що та система нарахування пенсій, яка нині існує в Україні, – недосконала і її потрібно міняти.

«Треба не пенсійний вік збільшувати, а підвищувати зарплати. Їх потрібно виводити з тіні, щоб платилися податки та внески до Пенсійного фонду. Ось з чого треба піднімати пенсії. А сьогодні система така, що ми з вами працюємо, а з наших коштів виплачуються пенсії існуючим пенсіонерам. Виходить так, що ми платили внески, а для нас їх вже не буде. Тому кожній працюючій людині треба відкрити персональний пенсійний рахунок і коли людина вийде на пенсію, вона б могла поїхати чи відпочити кудись, чи просто жити нормально», – підсумував лідер РПЛ.