Ляшко обговорив з Волкером шляхи досягнення миру на Донбасі

На зустрічі з спецпредставником США Куртом Волкером Олег Ляшко нагадав про зобов’язання Штатів, надані в рамках Будапештського меморандуму, гарантувати безпеку Україні.

Політик наголосив, що невиконання цієї угоди несе загрозу розповсюдження ядерної зброї в світі, – інформує прес-служба Радикальної партії.

«Сполучені Штати повинні укласти з Україною пряму військову угоду. За нашої ініціативи парламент проголосував відповідне звернення до Конгресу Сполучених Штатів ще в березні 2017 року. Відповіді, на жаль, немає. Невиконання Будапештського меморандуму провокує розповсюдження ядерної зброї. Будь-які угоди і з Іраном, і з Північною Кореєю під сумнівом. Тому ми наполягаємо та тому, щоб Сполучені Штати виконували Будапештський меморандум, який президент Сполучених Штатів колись підписав, і взяли на себе зобов’язання перед Україною. Пан Волкер висловив мені підтримку і запевнив, що мене почув», – розповів лідер РПЛ після зустрічі, яка стосувалася шляхів звільнення Донбасу та Криму.

Народний депутат наголосив на тому, що ключова складова повернення територій – турбота про людей, які стали заручниками чи покинули рідні домівки, тікаючи від війни.

«Щоб повернути ці території треба бути сильними – раз, бути успішними – два. Інструменти – це зміцнення обороноздатності. Але при цьому надзвичайно важлива гуманітарна складова. До жителів Донбасу треба ставитися як до рівноправних громадян. Коли людям не виплачують пенсії, коли вони не мають можливості навчати своїх дітей в Україні, вирішувати свої соціальні проблеми – це тільки відштовхує їх і віддаляє досягнення миру. Треба зробити усе, щоб ті люди, які сьогодні є заручниками окупації, відчували себе рідними у своїй країні – мали можливості для навчання, для реалізації, для працевлаштування. Наша команда ставить наголос на відновленні прав переселенців. Це не правильно, коли їх позбавляють права голосу. Зеки в тюрмах мають право голосувати, а переселенців – ні. Влада має вирішити житлові питання. Зараз іде зима. Де їм жити? Як своїх дітей у теплі тримати?», – наголосив лідер РПЛ.

Нагадаємо, соціологи з’ясували головну причину можливих протестів в Україні.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...