Ляшко висунув вимогу владі повернути українцям кінотеатр імені Олександра Довженка

Повернути київському кінотеатру «Оскар» назву Великого митця Олександра Довженка вимагає лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Політик вважає, що українська влада не має уподібнюватися росіянам, які всупереч заповіту генія світлого кінематографу не дозволяють перепоховати його прах в Україні.

«25 листопада виповнюється 65 років з дня смерті Олександра Довженка. На жаль, він похований на Новодівочому кладовищі у Москві. Але в своєму заповіті він просив поховати його в Україні, бо Сталін фактично заточив його у неволі в Москві. Москалі його не відпускали до самої смерті і сьогодні не віддають його прах. Водночас й українська влада робить все для того, щоб знецінити пам’ять Великого митця. На Проспекті Перемоги у Києві був кінотеатр Довженка, на місці якого з’явився кінотеатр «Оскар». Я не маю нічого проти кінотеатру «Оскар», але українська нація дала кінематографу унікального митця і треба бути надзвичайно аморальними або дураками, щоб відмовлятися від увічнення його пам’яті», – наголосив Ляшко.

Лідер РПЛ звернувся до мера Києва Володимира Кличка і міністра культури Євгена Ніщука з вимогою повернути українцям кінотеатр імені Олександра Довженка, передає прес-служба РПЛ. 

«Не відмовляйтеся і не принижуйте пам’ять цього Великого світового генія кінематографу. В десятку кращих робіт за весь час існування кінематографу увійшли 2 українські фільми. І це фільми Олександра Довженка «Земля» і «Битва за нашу Радянську Україну». І закривати кінотеатр Довженка – це нечесно перед пам’яттю цього митця, перед українською кіноспільнотою, перед українцям. Я сподіваюся, що мерія Києва та міністерство культури повернуть киянам та українцям кінотеатр Довженка», – підсумував Ляшко.

Нагадаємо, Ляшко вимагає від влади збільшити українцям зарплати і пенсії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...