Ляшко: Українську помісну церкву має очолити Патріарх Філарет

Предстоятелем Української помісної церкви може бути тільки одна людина – Патріарх Філарет, переконаний Олег Ляшко.

Про це політик заявив під час звіту фракції Радикальної партії, – передає прес-служба РПЛ.

Він нагадав, що саме його команда ініціювала звернення парламенту до Вселенського патріарха Варфоломея про надання Томосу щодо автокефалії. А також розповів, про що говорив із Патріархом Філаретом, коли разом із колегою Андрієм Лозовим вітав його з рішенням Синоду Вселенського Патріархату.

«Я сказав йому: «Ваша святість, найбільше я радий, що ви дожили до того часу, коли справедливість восторжествувала». Можливо це було не дуже дипломатично, але це було дуже щиро, тому що Патріарху Філарету вже дуже багато років. З них він 30 років боровся і доводив, що українська держава повинна мати українську церкву, а українці мають право молитися рідною мовою в українській церкві. За це його називали Антихристом, накладали анафему тощо», – наголосив Ляшко.

На думку лідера РПЛ, Патріарх Філарет – єдина людина, яка достойна очолювати Українську помісну церкву.

«Це дуже несправедливо, коли за правду тебе обзивають і принижують. Патріарх Філарет пройшов це все. Коли йому плювали і в обличчя, і в спину – він вистояв. І слава Богу, що він дожив до часу торжества справедливості, коли прийняте рішення про надання Томосу щодо автокефалії. І у мене немає жодного сумніву, що предстоятелем Української помісної церкви може бути тільки одна людина – Патріарх Філарет», – підсумував Ляшко.

Нагадаємо, раніше Олег Ляшко заявив, що 22 січня 2019 року, у 100-у річницю проголошення Акту Злуки, відбудеться з’їзд Радикальної партії, на якому висунуть кандидата в Президенти.

загрузка...
Загрузка...