Легалізація видобутку бурштину може врятувати національну економіку, – Лозовий

Найбільший експортний обіг, за оцінками іноземних фахівців, Україна може отримати із торгівлі бурштином, а китайські інвестори прогнозують понад 10 мільярдів доларів експортного обігу щороку при законодавчому врегулюванні проблеми.

Про це народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий сказав в ефірі телеканалу NewsOne.

“Це фундамент для підняття соціальних стандартів, це суттєве підвищення зарплат, пенсій, стипендій, це нові можливості для нашого війська, це нові школи, дитячі садочки, лікарні, дороги, інша інфраструктура, це розвиток вітчизняної науки і культури.

Більше того, це постійний потік в країну бурштинових інвесторів з Китаю, США, ОАЕ, Кувейту, Саудівської Аравії – цілком очевидно, що постійно відвідуючи Україну та успішно інвестуючи, вони зацікавляться й іншими галузями нашої економіки.

Це, зрештою, легальні робочі місця для українців, коли ми маємо найгірший рівень безробіття за усі роки незалежності.

Це припинення постійних бандитських розборок навколо бурштину у Рівненській, Житомирській та Волинській областях.

Це рекультивація українських лісів, яка життєвонеобхідна, якщо ми думаємо про майбутнє наших дітей і прийдешніх поколінь, враховуючи тисячі знищених гектарів лісу”, – пояснив політик.

Народний депутат додав, що для реалізації цього економічного проекту необхідне прийняття законопроекту Радикальної партії про реалізацію і видобуток бурштину у другому читанні, створення Національної бурштинової біржі у Рівному, будівництво великих промислових комплексів із обробки бурштину в Олевську, Сарнах і Маневичах, та зачистка силових структур від співробітників, які “кришують” незаконний видобуток каменю.

“Натомість ми “маємо те, що маємо”. Мільярди доларів осідають в кишенях бандитів і контрабандистів, безбожно вирубується наш ліс, день у день в бурштинових районах відбуваються перестрілки, внаслідок чого гинуть люди.

Вже три трупи за останні дні… Скільки ж їх ще треба, щоб влада нарешті почула нас і почала діяти? Тридцять? Триста?

Закон. Біржа. Виробництво. Очищення. Іншого не дано”, – наголосив парламентар.

Нагадаємо, раніше Ігор Мосійчук заявив, що фракція Радикальної партії Олега Ляшка готує проект постанови про звільнення Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе за зраду національних інтересів на міжнародній арені.

Також парламентар заявив, що в Україні необхідно створити спеціальний трибунал для суду над зрадниками української нації і держави.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...