Китай утримує у таборах до 2 мільйонів мусульман, – Держдеп

У ході слухань у Сенатському комітеті з міжнародних з відносин присвячених ситуації з правами людини у Китаї чиновник Державного департаменту США заявив, що Китай утримує 800 000 представників мусульманської меншості країни у таборах.

Про це пише Голос Америки.

“За оцінкою уряду США з квітня 2017-го року влада Китаю на невизначений термін затримала щонайменше 800 000, а можливо і понад 2 мільйонів уйгурів, етнічних казахів та інших членів мусульманських меншин у таборах”, – заявив Скотт Басбі (Scott Busby), заступник Державного секретаря з питань демократії, прав людини та праці.

Чиновник відзначив, що затриманим здебільшого не висувають звинувачень, а їх родини не інформують про місцезнаходження затриманих. За словами Басбі, особи, які побували у таборах розповідають, що там їх піддають індоктринації, а умови утримання є жорсткими.

Численні світові ЗМІ повідомляють про те, що у Китаї представників мусульманських меншин примусово піддають “перевихованню” у спеціальних таборах.

У листопаді у Палаті представників Конгресу США було представлено проект законодавства, яке пропонує застосувати Закон Магнітського, який карає порушників прав людини, щодо китайських урядовців відповідальних за утиски уйгурів.

Законопроект також закликає “покінчити з безпідставними затриманнями, тортурами та залякуваннями цих спільнот всередині Китаю та за його межами”.

Нагадаємо, у США висунули перші обвинувачення по справі “панамського архіву”.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...