26 C
Kyiv
П’ятниця, 4 Липня, 2025

Києву критично бракує двірників

Нині столицю прибирають майже чотири тисячі двірників, замість необхідних шести.

Про це пише “5 канал”.

Один мусить працювати за двох: Києву бракує майже дві з половиною тисячі двірників. Лише в Шевченківському районі вакантних місць майже півтисячі. В деяких будинках люди взагалі комунальників не бачать, хоча за прибирання прибудинкових територій компанії, що обслуговують, продовжують нараховувати гроші в платіжках. Чи можна відмовитися від сплати комірного – знає Нонна Лактіонова.

Від шостої ранку робота у киянина Олександра Остапенка кипить. У спеціальній уніформі чоловік щодня вичищає подвір’я однієї зі столичних багатоповерхівок на Печерську.

Раніше за прибирання території навколо будинку, Олександру платив місцевий ЖЕК. А нині – сусіди. Бо керуюча компанія робітників звільнила, на дзвінки нікому не відповідає, а тарифи на “послуги” продовжує нараховувати.

“Двірникам навантажили парадне мити, а людину прибрали. Вибачте, за 3,5 тисячі можна прожити? За 3 тисячі пенсії не можна прожити – ціни комунальних послуг піднялися”, – розповідає двірник.

Місцевий мешканець Олег зазначає, що тарифи залишилися старі – близько 2 гривень за квадратний метр.

“Але так як у нас немає ні двірника і сміття не вивозиться. Електриків немає, сантехніків немає, нікого немає, навіть начальнику бракує на зарплату”, – каже чоловік.

В будинках у Святошинському районі, попри високі ціни в платівках, сервіс не кращий. На сходах зірвані батареї, у під’їзді не працює пожежна система, на вулиці літає сміття, а ЖЕК на звернення людей не реагує.

“Ну ми не знаємо їх взагалі. Вони якось так: іноді нікого немає, іноді з’являються. З однієї квартири ми платимо 600 гривень. За ось це ось обслуговування, плюс ще додати опалення, інтернет, світло”, – пояснює місцевий мешканець Олександр Підгірний.

Двірник Марія Діденко зазначає, що колись за три будинки відповідали 3 двірники. Нині – один.

У керуючій компанії, яка опікується ось цими висотками, пояснюють: прибирати двори у Святошинському районі майже нікому. До того ж, будинки заборгували компанії більше вісімдесяти тисяч гривень за утримання території.

“В самому ЖЕД, всього повинно бути 91 двірник, а працює 60. Місячні нарахування 22,23 і 21 тисяча. Оцей борг, що я озвучила – це борг мешканців перед нами. Тільки за прибирання прибудинкової території по складовій, яка іде нам”, – пояснює перша заступниця директора Ольга Козюберда.

У керуючій компанії Шевченківського району кажуть: ситуація з двірниками ще гірша. Там із тисячі робочих місць половина вільні. Тож щоби хоч якось встигати за планом, двірники працюють у дві зміни.

“На одного двірника використовується норма 3108 кв. метрів приведеної площі. Звичайно, якби ми були 100% укомплектовані, то ми б вимушені були доплачувати людям до мінімальної заробітної плати. Вона 4173 гривні. Розмір заробітної плати двірника враховуючи те, що людина працює фактично майже на 2 норми, тобто фактично вона виконує роботу за двох – трохи менше 6500 тисяч гривень. І найголовніше – що ми надалі продовжуємо втрачати людей”, – наголосив перший заступник директора КП “Керуюча дирекція Шевченківського району” Петро Романюк.

Нині столицю прибирають майже чотири тисячі двірників, замість необхідних шести. Втім, щоби не залежати від сервісу комунальників – у департаменті житлово-комунальної інфраструктури міста радять: більшістю голосів мешканців багатоповерхівок збирати підписи, відмовитися від послуг ЖЕКів, а далі обирати компанію, яка опікуватиметься будинком за узгоджений вже з нею тариф.

Нагадаємо, що в Житомирі з’явиться сміттєпереробний завод.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ