17.3 C
Kyiv
Субота, 18 Травня, 2024

Крихітний малюнок Леонардо да Вінчі продали за 12 млн доларів

Крихітний малюнок ведмедя авторства Леонардо да Вінчі був проданий в четвер за 12 мільйонів доларів, встановивши новий рекорд щодо аукціонів для малюнків художника епохи Відродження.

Про це повідомляє УНН з посиланням на CNN.

За даними Christie’s, аукціонного дому, який організував продаж, цей предмет розміром менше 8 квадратних дюймів (близько 50 кв. см) є одним з восьми малюнків Леонардо, що залишилися в приватних руках.

Ескіз був зроблений на блідо-рожево-бежевому папері з використанням срібної голки – техніки, якої Леонардо навчив його вчитель Андреа дель Верроккьйо, яка включає маркування хімічно обробленого паперу срібними паличками або дротом.

За сторіччя цей предмет переходив з рук в руки кілька разів – насправді, одного разу він був проданий Christie’s за 2,50 фунта стерлінгів (близько 312 фунтів стерлінгів, або 430 доларів в сьогоднішніх грошах) в 1860 році. Малюнок під назвою “Голова ведмедя” з тих пір експонувалася в великих установах, включаючи Національну галерею в Лондоні, Лувр Абу-Дабі і Державний Ермітаж в Санкт-Петербурзі.

Очільник відділу малюнків старих майстрів Christie Стейн Альстінс назвав цю роботу “маленькою, але чудовою”.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>