Кошти з мільйонних премій “Нафтогазу” необхідно спрямувати на зарплати українців, – депутат

Замість підвищення цін на газ – збільшити зарплати і пенсії вимагає від уряду лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Політик закликав прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, голову «Нафтогазу» Андрія Коболєва та міністра енергетики Ігоря Насалика відзвітувати у парламенті перед українцями про необхідність підвищення вартості газу для населення, адже вважає це рішення необґрунтованим, – повідомляють у прес-службі РПЛ.

«Коли піднімали до 7, потім до 8 і 9 тисяч гривень за тисячу кубів газу, вони так само розказували, що вартість газу має бути ринкова. Скільки ще разів треба піднімати ціну на газ, щоб нарешті зупинитися? При тому, що собівартість видобутку українського газу – 1,5-2 тисячі гривень за тисячу кубів, а з урахуванням рентабельності і транспортних – максимум 3,5-4 тисячі гривень. Звідки взялося 11 тисяч гривень за тисячу кубів газу? Хто з українців зможе заплатити таку ціну на газ? Треба навпаки – проводити політику збільшення видобутку власного газу та створення сприятливих умов для інвестицій для того, щоб менше купувати імпортного газу, а також енергомодернізації замість субсидій, які фактично консервують бідність», – підкреслив Ляшко.

Натомість, всі підстави для збільшення мінімальних зарплат і пенсій є, переконаний лідер РПЛ.

«В меморандумі з МВФ прописані продаж землі та підвищення цін на газ, але заборона на збільшення зарплат і пенсій. Ми вимагаємо від уряду внести зміни до закону про держбюджет і підняти заробітні плати для українців. Сьогодні 4 мільйони людей живуть на мінімальну зарплату 3,7 тисячі гривень, а мільйони українських пенсіонерів – на мінімальну пенсію у 1,5 тисячі гривень. У нас є перевиконання доходів бюджету Пенсійного фонду. Тому є всі можливості перерахувати пенсії для колгоспників, чорнобильців та інших категорій пенсіонерів. Ми вимагаємо від уряду не тягнути з підвищенням зарплат і пенсій до осені, а зробити це зараз», – наголосив народний депутат.

Крім того, Олег Ляшко вимагає від уряду відмінити рішення про нарахування мільйонних премій керівництву «Нафтогазу» і спрямувати ці кошти на нагальні потреби українців.

«Голова «Нафтогазу» Коболєв отримав 10 мільйонів євро премії по Стокгольмському арбітражу, по рішенню якого Україна досі не отримала ні копійки. Більше того, рішення Стокгольмського арбітражу зупинено. Вимагаю від Коболєва та його посадовців повернути 20 мільйонів євро, які вони вже отримали по рішенню, що ще не виконується. Вони не мали права отримати ці премії з держбюджету. Поверніть ці кошти українцям і спрямуйте їх на зниження цін на газ та тарифів на комуналку!», – звернувся Ляшко до керівника «Нафтогазу».

Нагадаємо, раніше лідер Радикальної партії закликав уряд звільнити керівництво “Нафтогазу” та скасувати рішення про їх преміювання.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...