Користувачі Apple зіткнулися з новим видом шахрайства

Антивірусна компанії ESET повідомила про новий вид шахрайства, якому піддаються коритувачі продукції Apple.

Шахраї викрадають дані банківських карт і іншу особисту інформацію користувачів пристроїв Apple, розсилаючи листи про неіснуючу покупку в iTunes Store, – повідомляє РИА.

Нова шахрайська схема така: потенційна жертва отримує від особи онлайн-магазину лист, в якому повідомляється, що Apple ID використовувався на невідомому пристрої для покупки альбому співачки Ріанни.

Користувачеві пропонують ігнорувати повідомлення, підтвердивши тим самим покупку, або скасувати транзакцію, перейшовши за посиланням.

Якщо користувач не зверне уваги на граматичні помилки в листі і той факт, що адреса відправника не має відношення до Apple, він може повірити шахраям і перейти на фішингові сайти.

На сайті користувачеві пропонується ввести Apple ID і пароль, а далі – заповнити анкету “для підтвердження особи”.

Шахраї запитують вичерпні дані: ім’я, прізвище, поштову адресу, телефон, дату народження і, звичайно, дані банківських карт. При цьому “приймаються” карти всіх поширених платіжних систем, включаючи Visa, MasterCard, American Express і інші.

“Після введення даних на сторінці з’явиться повідомлення про те, що обліковий запис успішно пройшов перевірку. Користувач буде перенаправлений на головну сторінку справжнього iTunes Store, а його персональні дані виявляться у зловмисників”, – йдеться в повідомленні.

ESET порекомендувала ігнорувати спам-розсилки та використовувати комплексні антивірусні продукти з функціями антиспаму і антифішинга.

Нагадаємо, раніше експерти повідомили, що через вірус у ME Doc великі українські компанії могли втратити первинну документацію за кілька років.