Контактна група обговорила вибори на Донбасі за «формулою Штайнмайєра»

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі обговорила можливість проведення місцевих виборів на Донбасі за так званою «формулою Штайнмайєра».

Про це передає Громадське.

«Прикрим казусом сьогоднішньої зустрічі Контактної групи стало обговорення Формули Штайнмайера. Сьогодні учасники переговорного процесу мали можливість ознайомитися з текстом Формули Штайнмайера, який був наданий координатором підгрупи з політичних питань П’єром Морелем. Однак текст, схвалений «нормандським форматом», в тому числі і українським Президентом, викликав більше суперечок і розбіжностей, ніж його відсутність, на яку протягом кількох місяців нарікала українська сторона», — повідомила прес-секретарка представника самоназваної ДНР Вікторія Талакіна.

Водночас, вона зазначила, що сторони не мають спільного бачення щодо цього питання.

Зазначимо, що раніше посол Німеччини в Україні Ернст Райхель пояснив, що за «формулою Штайнмаєра», місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей мають відбутися під контролем і за сприяння ОБСЄ і лише після цього ці території можуть отримати «спеціальний статус».

Нагадаємо, голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр є одним з чотирьох представників «нормандської четвірки».