Конфлікт у Сирії не зможуть розв’язати ще багато років, – експерт

Розгром колони російських найманців приватної військової компанії «Вагнер» американськими силами свідчить про те, що конфлікт у Сирії не зможуть розв’язати ще багато років.

Таку думку в ефірі ObozTV висловив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

«Ми вже зрозуміли, що війна в Сирії не завершиться з розгромом «Ісламської держави». І Туреччина ввела свої війська нібито для захисту своїх південних регіонів. Хоча тут були зрозумілі політичні цілі переслідування сирійських курдів», – зазначив він.

За його словами, «каменем спотикання» є боротьба за нафтові родовища.

«Країни, які представляють коаліцію не просто так увійшли до Сирії, це не якісь альтруїстські ідеї. Ми розуміємо, що в Сирії є нафтоносні регіони, і вони повинні контролюватися конкретними політичними силами, які стоять під конкретними загальносвітовими гравцями», – додав експерт.

Петренко вважає, що зараз мирного виходу в сирійській ситуації не спостерігається.

«Боротьба триватиме до того часу, поки Сирія не буде розділена на частини, або Асад буде усунений разом з інтересами Росії та Ірану. Чи здатна коаліція це зробити мирним шляхом, мені зараз важко говорити. Ситуація зараз в глухому куті і вирішення проблеми «ІД» не розв’язало проблем Сирії», – підсумував він.

Нагадаємо, атаці на російських найманців приватної військової компанії “Вагнер” в Сирії передував ряд попереджень про нанесення удару в разі подальшого просування колони.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...