Комітет захисту журналістів вимагає скасування розпорядження Нацради

Українська влада має негайно скасувати розпорядження про заборону мовлення на території України російського телеканалу Дождь.

Про це заявив базований у Нью-Йорку Комітет захисту прав журналістів, – передає Радіо Свобода.

Координатор програм Комітету захисту прав журналістів по країнах Європи і Центральної Азії Ніна Огнянова заявила, що «Україна повинна негайно скасувати розпорядження про заборону мовлення російського телеканалу Дождь, оскільки «ця незграбна цензура» позбавляє російськомовну телеаудиторію України можливості знайомитися з передачами ЗМІ, що представляє відмінну від російської державної точку зору.

У своєму повідомленні Комітет захисту журналістів вказав із посиланням на члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення серед причин заборони на мовлення російського телеканалу те, що Дождь показував у своєму ефірі окупований Крим частиною території Росії.

Водночас комітет процитував і думку директора телеканалу Наталії Сіндєєвої, яка вказала, що російські закони зобов’язують медіа використовувати мапу, на якій Крим є російською територією.

Російський адвокат Марк Фейгін виступив на підтримку рішення української влади.

«Дождь» готовий обговорювати із Захаровою (речницею МЗС Росії – ред.) свою заборону в Україні, а от долю колег-журналістів Сущенка й Семени обговорювати, вочевидь, не готовий», – написав Фейгін у Twitter.

Нагадаємо, Національна рада з телебачення і радіомовлення зобов’язала провайдерів обмежити мовлення російського телеканалу Дождь на території України.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...