Команда Ляшка виявилася єдиною не підконтрольною Кремлю фракцією, – експерт

Політичний експерт Дмитро Фомін прокоментував виданню ІНФОРМАТОР постанову уряду Російської Федерації про введення спеціальних економічних заходів щодо 322 українських громадян і 68 компаній.

“Російські антиукраїнські санкції, які у професійному середовищі ще називають “санкціями Медведєва”, дуже показові через декілька причин. Заходи, які проводить зараз РФ проти України, мають на меті створити примарний тиск у відповідь на політику нашої країни під патронатом Європи і США. Вони передбачають блокування безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії і заборону на перерахування коштів за її межі”, – розповідає експерт у телефонній розмові.

“По суті, ці санкції дали змогу визначити, хто є хто в українському естеблішменті. Лише фракція Радикальної партії Олега Ляшка потрапила у список повним складом. Обгрунтувати це дуже просто, якщо проаналізувати постанову як цілісну картину. Кожен, хто є в цьому списку, так чи інакше створює політичний тиск на Російську Федерацію, використовуючи різні засоби впливу. Прізвища, які фігурують в ньому – банально незручні для Кремля люди у поширенні державних інтересів. Потрапивши у цей список повним складом, Радикальна партія продемонструвала принципову проукраїнську позицію в інформаційній, політичній, міжнародній та фронтовій боротьбі проти держави-агресора”, – заявляє Дмитро Фомін.

Олег Ляшко на своїй сторінці у Facebook також прокоментував санкціонний список РФ, заявивши, що він не має нічого у Росії і ніколи не мав.

Дмитро Фомін коментує, що Радикальна партія усім складом є найбільш проукраїнською силою, яка створює тиск на державу-агресора.

“Побачивши санкціонний список РФ, я одразу згадав виступ народного депутата України від фракції Радикальної партії Андрія Лозового у програмі “Час діяти” 2016 року. Тоді він розповідав про загрози плана “Шатун” для України, а також про діяльність проросійського каналу “Інтер”, проте найважливішим посилом тоді була проукраїнська позиція окремих депутатів, зокрем Олега Ляшка. Ще тоді Лозовий виголосив ледь не пророцьку фразу, яка нині отримала додатковий сенс: Ляшко – єдиний не підконтрольний Кремлю політик, який має вплив у державі”, – згадує експерт.

Нашим журналістам вдалося зв’язатися з народним депутатом від Радикальної партії Олега Ляшка Андрієм Лозовим, який висловив свою думку з приводу санкцій. Він сказав, що пишається бути у цьому списку.

“Я все одно туди не їжджу і вважаю це аморальним, тому перебувати в їхньому санкційному списку означає для мене і усієї Радикальної партії черговий раз переконатися у правильності дій, які дають свої плоди проти держави-агресора для добробуту і здобуття мирного неба українському народу. Більше того, зверніть увагу, на надзвичайно важливий момент – у списку лише одна партія у повному складі. Москва бачить загрозу у кожному депутаті нашої фракції, а це означає, що наша команда єдина непідконтрольна Кремлю у парламенті”, – заявив депутат.

Політичний експерт Дмитро Фомін також запевнив, що присутні у санкціонному списку прізвища так чи інакше відстоюють національні інтереси України.

“Створивши цей список, Москва по суті визначила, хто відстоює інтереси України в середині країни, а хто залишається іноземним агентом у тилу нашої держави. Більшість прізвищ, яких немає у “санкціях Медведєва”, зокрема президента України Порошенка і фракції “Опозиційний блок”, вигідні Кремлю в якості союзників”, – додає до сказаного експерт.

Депутат Дмитро Лінько також не залишив поза увагою скандальний російський список. На своїй сторінці у Facebook він запевнив, що не має бізнесу, рахунків і будь-якого майна у РФ.

Нагадаємо, Дмитро Лінько в період Революції Гідності очолив Сотню Ісуса Христа, бійці якої брали активну участь в подіях на вул. Грушевського в січні 2014 та на вул. Інститутській у лютому того ж року. З початком АТО у Донецькій та Луганській областях брав участь у бойових діях з 9 травня 2014 року, спочатку у складі батальйону “Азов”, де командував 5 ротою. Брав участь у звільненні Маріуполя 13 червня. Пізніше у складі батальйону “Шахтарськ” брав участь в боях за Піски, Мар’їнку, Іловайськ. Після розформування батальйону “Шахтарськ” став командиром новоствореного батальйону “Свята Марія”, на основі підрозділів “Шахтарську” та “Азова”.

“Дуже показово, що лише одна фракція повним складом має однакову думку, мету і тверду позицію проти агресора, загарбника і окупанта в нинішньому стагнаційному “болоті” українського політикума.

Головним завданням Росії є необхідність “показати зуби” на міжнародній арені, а також залякати. Із зрозумілих причин санкції проти США і Європи не матимуть ніякого ефекту, тож свій вплив РФ вирішила продемонструвати на прикладі України, яка вже і так давно готова до подібних провокацій”, – резюмує Дмитро Фомін.

Нагадаємо, раніше Сергій Рибалка повідомляв, що Росія внесла у список санкцій лише фракцію Радикальної партії у повному складі за принципову проукраїнську позицію.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...