Комахи, стілець, бетон: Десять найжорстокіших тортур усіх часів

Застосування тортур відоме з найдавніших часів як засіб покарання, залякування і отримання визнань. 

У ХХ столітті тортури знов входять в широке вживання в країнах з тоталітарними, диктаторськими і іншими репресивними режимами. Проте їх застосування ґрунтувалося, як правило, вже не на законі, а на таємних наказах і інструкціях.

Журналіст ІНФОРМАТОРа дізнався про одні з найжорстокіших способів катування усіх часів.

Утроба

Фото: Pinterest

Цей вид катування використовували російські солдати під час Чеченської війни.

Спочатку кати викопували яму глибиною 1 метр, а потім в ряд садили туди полонених і заливали їх по шию бетоном. Коли бетон засихав, то, стискаючись, ламав усі кістки.

Берізка

Фото: Pinterest

Ще один вид тортур, яким російські солдати знущалися з чеченців. Найчастіше “берізку” використовували, аби “вибити” з людини інформацію.

Полоненого ставили на стілець, заздалегідь зав’язавши руки за спиною. На голову одягали петлю, яка була зав’язана над головою і прикріплена до перекладини. Потім з-під ніг людини вибивали стілець – мученик починав задихатися на шибениці. Далі непритомного відкачували і знову “вішали”.

Дві дощечки

Фото: Pinterest

Звірський метод катування часів Чеченської війни.

Для нього потрібні були дві товсті дерев’яні дощечки, розміром з людину. Мученика клали на одну з них, а іншою накривали зверху. Потім кат починав бити зверху великою кувалдою – таким чином у людини лопалися всі нутрощі.

Газоподібний кисень підшкірно

Фото: Pinterest

Цей спосіб катування використовувався у Радянському Союзі.

Товстою голкою під шкіру людині вводили газоподібний кисень. Найчастіше робили це у ногу або під лопатку. За словами тих, хто пережив такі тортури, відчуття було таке, ніби здирають шкіру (газ відокремлює її від м’язової тканини). На місці проколу виникала величезна пухлина, яка дуже сильно боліла, але зникала за тиждень. Потім процедуру повторювали знову.

Стілець

Фото: Pinterest

Для цієї тортури потрібна була звичайна табуретка. “Стілець” любили використовувати люди з НКВС.

Жертву під час допиту садили на ніжку табуретки таким чином, що при будь-якому русі підслідного вона входила в пряму кишку.

Відстійник

Фото: Pinterest

Ще один спосіб знущання на людьми, який вигадали в НКВС.

У тісному приміщенні (“відстійнику”) замикали кілька десятків людей. Ув’язнені стояли впритул, і, якщо хтось із них помирав (а таке було часто), труп міг простояти в натовпі кілька днів.

Психологічний розстріл

Фото: Pinterest

Про цей вид катування розповіли українські солдати, які побували в полоні у бойовиків ДНР.

Людині оголошували, що її засудили до розстрілу і тривалий час тримали в напрузі. Потім бойовики виводили заручника начебто для виконання покарання і починали стріляти поверх нього, або на його очах застрелювали іншого полоненого.

Катування звуком

Фото: Pinterest

Ще один спосіб знущання, яким користувалися в НКВС.

Жертву змушували голосно відповідати на всі питання. Або підходили впритул і кричали на вухо, іноді за допомогою рупора. Гучні звуки призводили до того, що людина втрачала слух і навіть могла зійти з розуму.

Китайське катування бамбуком

Бамбук – одна з тих рослин, які дуже швидко ростуть. Деякі з його китайських сортів можуть за день вирости на цілий метр.

Кати заточували паростки бамбука, щоб вийшли гострі “списи”. Потім жертву підвішували горизонтально, спиною або животом над грядкою молодого загостреного бамбука. Зростаючи в височінь, бамбук встромлювався в шкіру мученика і проростав крізь його черевну порожнину. Людина вмирала дуже довго і болісно.

Скафізм

Спосіб страти, коли людину роздягали догола і поміщали в стовбур дерева так, що виступали тільки голова, руки і ноги. Потім мучеників годували тільки молоком і медом, поки у жертви не розпочинався сильний розлад шлунку. Таким чином в усі відкриті ділянки тіла потрапляв мед, який був дуже привабливим для різноманітних комах.

Згодом комахи починали харчуватися і розмножуватися в шкірі мученика. Смерть тривала більше ніж 2 тижні і, швидше за все, наступала від голоду, зневоднення і шоку.

Анна Колянчук

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...