Коломойський таємно зустрівся з Фірташем у Відні

Українські олігархи Ігор Коломойський та Дмитро Фірташ провели конфіденційну зустріч у столиці Австрії.

Як повідомляє джерело ІНФОРМАТОРа, розмова бізнесменів відбулася два тижні тому.

Дмитро Фірташ, оголошений прокуратурою Іспанії у міжнародний розшук, та Ігор Коломойський, зустрілися з метою обговорити подальші спільні дії проти президента Петра Порошенка.

Олігархи мають особисті мотиви помсти президенту України та обгрунтовано бояться, що Петро Порошенко продовжить монополізацію економічних та промислових активів у своїх руках. Глава держави має відпрацьовану схему – масштабні українські підприємства купують іноземні компанії, зареєстровані на офшорні структури групи Петра Порошенка.

Під час зустрічі Фірташ та Коломойський обговорювали шляхи, якими зможуть повернути власні бізнес-ресурси. Олігархи розглядають і варіант діалогу, але припускають, що, найбільш імовірно, із президентом Порошенком доведеться вступити у боротьбу.

Колишній співвласник націоналізованого “ПриватБанку” Ігор Коломойський зацікавлений у поверненні контролю над фінустановою. До націоналізації банку олігарху належали 41, 9 % активів. За даними НБУ, у Приватбанку станом на 1 липня 2016 року було зосереджено понад 148 млрд грн депозитів населення (або 36,3% загальної маси по країні).

У своєму першому коментарі щодо передачі одного з найбільших банків країни у державну власність Ігор Коломойський заявив, що його фінустанова стала жертвою свавілля з боку Національного банку України. Однак, головним ворогом олігарха залишається не Валерія Гонтарєва, а Петро Порошенко. За інформацією низки ЗМІ, ще у вересні 2016 року Коломойський проводив в Італії таємні переговори із президентом України, щоб запобігти націоналізації свого банку – проте Порошенко вирішив усе ж показати свою силу.

Голова ради групи компаній Group DF і співвласник «Інтер медіа груп», Дмитро Фірташ також має причини готуватися до війни з президентом – олігарх, якого “попереджали” арештами газу і нерухомості іще у 2015 році, хоче зберегти контроль над телеканалом “Інтер”.

Дмитро Фірташ уже підготував новий політичний майданчик боротьби із президентською більшістю у Верховній Раді. Він стане одним із кураторів нової політичної сили, яка буде утворена після розколу “Опозиційного блоку”. Нову партію створюватимуть народні депутати Сергій Льовочкін, Юрій Бойко і сам Дмитро Фірташ.

В арсеналі цієї групи головний медіа-ресурс – саме телеканал “Інтер” Фірташа. Ключовим політтехнологом цього проекту планують зробити росіянина Ігоря Шувалова, а робочий варіант назви – “Партія розвитку України”. Таким чином група олігархів намагається завдати президенту Порошенку електоральних втрат, відтягнувши на нову партію частину голосів.

Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що конфіденційну зустріч у Женеві також провели народні депутати Сергій Льовочкін та Олександр Онищенко.