КМДА розрахується за “прострочені” сувеніри з компанією, звинуваченою у фінансуванні “ЛНР”

На минулому тижні Департамент економіки та інвестицій КМДА уклав договір на друк сувенірної продукції до “Євробачення-2017” з ТОВ “Ландпресс” на 990 тисяч гривень.

Ця компанія є фігурантом кримінальної виробництва з відмивання грошей і переправлення їх на підтримку бойовиків ЛНР.

Як зазначає KievVlast самі сувеніри прибудуть до столиці лише 19 травня, хоча призначалися для гостей пісенного конкурсу, який, як відомо, завершився позавчора – 13 травня.

Згідно з угодою, оприлюдненою у системі держзакупівель Прозорро, від 05.05.2017 між ТОВ “Ландпресс” (ТОВ Ландпресс, ЄДРПОУ 39762329) та Департаментом економіки та інвестицій Київської міської держадміністрації (КМДА), підрядник повинен за 990 тисяч гривень надрукувати логотип “Київ – місто, де все почінається” на флешках, бейсболках, прапорцях, сувенірних цукерках та іншій сувенірній продукції, і надати все це замовнику разом з макетами. Всі ці сувеніри призначені для іноземних і українських гостей столиці, які 7-13 травня відвідають міжнародний пісенний конкурс “Євробачення-2017”.

Примітно, що гості столиці ці сувеніри, ймовірно, навіть не отримають.

Згідно з додатковою угодою між департаментом економіки КМДА і ТОВ “Ландпресс” від 05.05.2017, вся продукція повинна бути готова 19 травня 2017 року. До цього часу туристи Євробачення, які відвідували Київ, можуть давно покинути столицю.

Напрошується припущення, що департамент економіки КМДА провів тендер зовсім не для того, щоб подарувати туристам сувеніри на згадку про Київ. До того ж насторожує той факт, що ТОВ “Ландпресс” є фігурантом кримінальної виробництва №42014160690000073 від 13 листопада 2014 року.

Так, 26.08.2015 року суд встановив, що військова прокуратура сил АТО по вказаній справі підозрює “ОСОБА_3” (в документах приховані імена, адреси, номерні знаки авто – ред.), яка “діючи умисно, з 2014 року по теперішній час (за станом на 26.08.2015 р – ред.) займається створенням і реєстрацією підприємств з метою формування “безпідставного” податкового кредиту по ПДВ, відмивання грошових коштів шляхом оформлення фіктивних документів про нібито постачання паливно-мастильних матеріалів в Луганську область, які оформлялися тільки документально, і мінімізації податкових платежів до бюджету підприємствами реального сектора економіки”.

Згідно з матеріалами досудового розслідування, вказана “ОСОБА_3” в змові з іншими “особами” (9 осіб) для здійснення махінацій зареєструвала на території Харківської області та керувала 37 підприємствами, в т.ч. і ТОВ “Ландпресс”. Також в ухвалі суду зазначається, що отримані таким чином доходи “ОСОБА_3” і його спільники протиправно переправляли на тимчасово окуповану територію України, а саме: територію Луганської області для сприяння бойовикам терористичної організації “ЛНР”.

У ще одному визначенні того ж суду військова прокуратура сил АТО, посилаючись на інформацію Об’єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення АТО, підозрює фігурантів зазначеного кримінального провадження в підтримці тероризму на обох тимчасово окупованих територіях України.

“У квітні-липні 2014 года [зазначені особи] брали участь у збройному захопленні адміністративних приміщень органів державної влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів в місті Краматорськ Донецької області, після чого в липні 2014 року разом з незаконними збройними формуваннями вийшли на територію, підконтрольну терористичним організаціям так званим “ДНР” і “ЛНР”, де в складі незаконних збройних формувань так званих “ДНР” і “ЛНР” брали участь у веденні бойових дій проти Збройних Сил України”, – значиться в ухвалі суду.

ТОВ “Ландпресс” було зареєстровано 23.04.2015 в Харкові за адресою вул. Артема (зараз вул. Алчевських), буд.2, офіс 2-9 зі статутним капіталом 1000 гривень (пізніше був збільшений до 3 млн гривень). Основний вид діяльності – “Друк іншої продукції”. Власником і кінцевим бенефіціаром підприємства є житель Донецька Поляков Віталій Юрійович. Він також володіє підприємствами: ТОВ “Медіа друк” (ТОВ “Медіа друк”, ЄДРПОУ 37670692), ПП “Астро” (ПП “Астро”, ЄДРПОУ 30479323) та ТОВ “Астропресс” (ТОВ “Астропресс”, ЄДРПОУ 39555798).