Вчора, 22 липня, Ужгородський аеропорт на своєму гелікоптері відвідав Володимир Кличко, всесвітньо відомий спортсмен і рідний брат київського міського голови Віталія Кличко.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив громадський активіст Олександр Пересоляк і розмістив світлини гелікоптерів.
“Володимир особисто пілотував гелікоптер та був у супроводі ще одного гелікоптера. Як мені стало відомо вони прямували в Кошіце (місто в Словаччині, – ред.)”, – пише Пересоляк.
Довідка:
З 10 червня правила для в’їзду до Словаччини змінилися. Тепер на територію Словаччини дозволяють пропуск осіб з постійним або тимчасовим дозволом на проживання на її території та тих, кому було видано довідку від компетентного міністерства, якщо на в’їзді вони пред’являть негативний RT-PCR тест на захворювання COVID-19 словацькою, чеською, англійською або німецькою мовами або перекладений однією з цих мов. Давність видачі результатів тесту не повинна перевищувати 96 годин.
Та українців зацікавило не можливе порушення карантину спортсменом, а саме гелікоптери, на яких він подорожує.
Виявилося, що загальна вартість цих двох гелікоптерів – понад два з половиною мільйони доларів США.
Robinson R66 Turbine (на фото №2, – ред.) – легкий багатоцільовий п’ятимісний комерційний гелікоптер виробництва США, вартує приблизно 750 тисяч доларів США.
Другий – американсько-канадський легкий гелікоптер Bell 505 – коштує приблизно 1 мільйон 683 тисячі доларів США.
Ці гелікоптери і раніше потрапляли під приціл ЗМІ. Наприклад, 22 вересня минулого року, Володимир Кличко разом з донькою на гелікоптері Bell 505 літали до зоопарку “12 місяців”, який знаходиться в селищі Демидів під Києвом.
А на початку жовтня 2019 року Володимир Кличко влаштував голівудському акторові Тому Крузу оглядову екскурсію над Києвом на цьому ж гелікоптері.
Достоменно невідомо, чи є дані гелікоптери власністю спортсмена. Проте частота їх появи у ЗМІ переконує, що це правда.
Володимир Кличко, на відміну від брата Віталія, ніколи не займався політикою, тож про його реальні статки та майно можна лише здогадуватися. У декларації мера столиці Віталія Кличка є згадки про Володимира. Наприклад, Володимир є власником квартири у Києві на 43,6 “квадрати”, придбаній в далекому 1999 році. Мер столиці разом з дружиною і одним сином мають право користування цією нерухомістю та зареєстровані там.
Також брати володіють торговою маркою чи комерційним найменуванням – мають по 50% написів “КличкО” українською, англійською та німецькою мовами.
Згідно з декларацією, минулого року Віталій Кличко позичив свому брату Володимиру чималі суми – 6,5 мільйона євро та понад 300 тисяч доларів США.
Інших згадок про брата у декларації київського міського голови немає.
Достеменно відомо, що кличко-молодший володіє будівлею площею 1419,3 кв.м. Це неодноразово заарештований у рамках слідства ДБР готель “11 Mirrors”, який знаходиться за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 34Б. Слідство вважає, що будівля використовується не за цільовим призначенням, оскільки спочатку вона передавалася в оренду під бібліотеку і музей. У тому, що в результаті об’єкт був фактично приватизований фірмою брата мера Києва Володимира Кличка, ДБР вбачає зловживання службовим становищем посадовими особами Київської міськдержадміністрації (КМДА). Готель був відкритий в листопаді 2012 року і наразі працює. Це 11-поверховий готель на 49 номерів з шикарним баром на даху, звідки відкривається панорамний вид на місто. За добу проживання тут в середньому потрібно викласти 4500 грн.
Але це лише та нерухомість Володимира Кличка, про яку широко відомо через зацікавленість ЗМІ.
Журналісти неодноразово писали про бізнес-шлях братів.
Довідка:
Свій перший бізнес Володимир і Віталій Клички відкрили ще на початку боксерської кар’єри. У 1994 році брати зареєстрували ТОВ КЛИЧКО, що спеціалізується на оптовій торгівлі. З того часу майже весь бізнес у Кличків був сімейним. Поки Віталій не очолив Київ.
Вже досягнувши успіху на рингу, з 2002 по 2010 рік брати Клички запускають кілька промоутерських компаній зі схожими назвами. K2, K2 Promotions і K2 East Promotions займалися організацією та проведенням боксерських поєдинків.
Спочатку перша з них займалася організацією виключно поєдинків Віталія та Володимира. У 2004 році компанія K2 спільно з німецькою промоутерською компанією Universum організувала і провела поєдинок Віталія проти американського боксера Коррі Сандерса. На цьому двобої Кличко заробив $1,16 млн.
Ще одна боксерська промоутерська компанія братів Кличків K2 Promotions була заснована у 2005 році. В кінці 2007 року шляхом об’єднання компаній К2 Promotions і National Box Promotion Вадима Бухкалова була створена K2 East Promotions. Компанія займалася організацією турнірів світового рівня в Україні та країнах СНД, пошуком і селекцією боксерів.
На початку 2010 року Віталій Кличко покинув склад засновників компанії, поступившись контрольною часткою свому партнерові Вадиму Бухкалову. При цьому велика частина боксерів перейшла в іншу компанію Кличко — K2 Promotions. Компанія і зараз займається промоушеном українських боксерів Олександра Усика і Дениса Берінчика.
Паралельно з розвитком промоутерського бізнесу в Україні, у 2007 році брати Клички спільно з їх давнім менеджером Берндом Бенте організовують в німецькому Гамбурзі ще одну промоутерську компанію KLITSCHKO Management Group (KMG). Вона відповідає за продаж особистих прав і маркетинг всіх власних спортивних заходів братів.
За даними видання Bild, на той момент були підписані рекламні контракти з найбільшими німецькими компаніями: Deutsche Telekom, Mercedes і S.Oliver. З цих контрактів брати щорічно заробляли близько 2 млн євро в рік.
Також, у KMG є великий бізнес за межами рингу. Компанія наприклад, консультує західні компанії, в тому числі і фармацевтичні, які хочуть вийти на український ринок. Крім того, у компанії є нерухомість за межами Німеччини.
Крім промоутерських компаній, в 2003 році брати створюють всеукраїнський благодійний фонд Klitschko Foundation, який займається популяризацією здорового способу життя та спорту в країні.
У 2014 році Віталій Кличко стає мером Києва і втрачає можливість займатися бізнесом офіційно. У 2014−2015 роках його першим заступником на цій посаді стає Ігор Ніконов — власник великої будівельної компанії КАН Девелопмент. У 2012 році український Forbes писав, що Віталій Кличко інвестував в один з перших проєктів Никонова — бізнес-центр Арена Сіті, проте сам Ніконов це заперечує.
А ось Володимир Кличко в 2016 році зареєстрував компанію KLITSCHKO Ventures GmbH, яка відповідає за імідж бренду Кличко. Також Володимир є одним з візіонерів-ідеологів дизайн-готелю 11 Mirrors. Брати відкривали його у 2012 році. Але серед офіційних засновників готелю немає ні Віталія, ні Володимира.
На початку 2020 року Володимир Кличко оголосив про запуск власного бренду WYLLIT, під яким хочуть випускати продукти харчування.
Також на молодшого Кличка в Україні зареєстровано кілька маловідомих юридичних осіб в різних сферах економіки. Але схоже, що основна бізнес-активність братів ведеться за межами нашої країни.
Тож звернемося до реєстрів українських підприємців, де фігурує Кличко Володимир Володимирович. Згідно з даними Сlarity-project, молодший брат мера столиці є засновником чотирьох та бенефіціарним власником п’яти організацій.
Благодійний фонд “Фонд Кличко”. Основні види діяльності: надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н. в. і. у.
ТОВ “КВАТРО М”. Основні види діяльності: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібна торгівля взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах; роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами в спеціалізованих магазинах; роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах; купівля та продаж власного нерухомого майна.
ТОВ “ВІТ-ПЛЮС”. Основні види діяльності: будівництво житлових і нежитлових будівель; виробництво будівельних виробів із пластмас; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; агентства нерухомості.
ТОВ “КИЇВ АЕРОПОРТ СІТІ”. Основні види діяльності: організація будівництва будівель; будівництво житлових і нежитлових будівель; надання інших інформаційних послуг; інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення; купівля та продаж власного нерухомого майна; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; діяльність у сфері права; консультування з питань комерційної діяльності й керування.
ТОВ “ЛЮТІЖНЕ”. Основні види діяльності: надання комбінованих офісних адміністративних послуг; надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у.
ТОВ “ПРАПОР-1”. Основні види діяльності: купівля та продаж власного нерухомого майна; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
ТОВ “ДІДЖИТАЛ МУРОМЕЦЬ”. Основні види діяльності: оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність; комп’ютерне програмування; надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.; рекламні агентства; посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації.
ТОВ “К-КАПІТАЛ”. Основні види діяльності: інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення; консультування з питань інформатизації; діяльність у сфері права; консультування з питань комерційної діяльності й керування.
Міжнародний благодійний фонд сприяння розвитку спорту “СПОРТ – ХХІ СТОЛІТТЯ”.
Про статки Володимира Кличка пишуть і західні ЗМІ.
Буквально тиждень тому екс-чемпіон світу з боксу, 44-річний Володимир Кличко потрапив на обкладинку німецької версії журналу “Форбс” (Forbes). Молодший брат мера Києва активно зайнявся бізнесом в різних сферах. При цьому, попри проблеми в багатьох секторах, як зазначає журнал, він знайшов нішу, в якій може навіть зараз заробляти гроші. Йдеться про консультації з управління проєктами за його авторською методикою.
“Форбс” оцінює стан Володимира в $ 100 000 000. Заголовок на обкладинці журналу каже: “Імперія Кличко. Як боксер зіткнувся з численними проблемами, а тепер допомагає компаніям вирішити їх. З цим підходом він створив імперію на 100 мільйонів доларів”.
При цьому минулого року фінансові справи у спортсмена йшли куди гірше і доводилося брати в позики у брата Віталія Кличка, про що йшлося вище. Судячи з декларації мера Києва за 2019 рік, він позичив Володимиру великі суми 6 531 654 євро та 339 844 долари США (про згадки про Володимира Кличка у декларації Віталія Кличка читайте вище, – ред.).
Кличко-молодший нещодавно відкрив хостел в столиці України. Готельний хаб (саме так називають це місце на офіційному сайті) знаходиться в будівлі на вулиці Липинського. Локація в самому центрі Києва, в пішій доступності від всіх знакових місць міста – Золоті ворота, Оперний театр, Володимирський собор, Софійський собор, Хрещатик і Майдан Незалежності. Globe Runner Hostel & Hotel – це вже другий його готельний проєкт в українській столиці. Про скандальне приміщення “11 Mirrors” йшлося вище.
Ще один напрямок, з яким не склалося у Кличка-молодшого через епідемію COVID-19 – це ПХ-обіди (правильне харчування) на виніс. З березня цього року в мережі популярних німецьких супермаркетів REWE можна купити здоровий ланч WYLLIT by Klitschko від чемпіона і перекусити на ходу горіховим батончиком, протеїновим коктейлем і запити трав’яним чаєм. Однак, як зізнається сам Володимир Кличко, під час кризи люди в першу чергу купують продукти першої необхідності, а потім вже все інше.
Боксер сказав журналістам, що значний дохід йому зараз приносить інвестиційна компанія і бізнес-консультування, що грунтується на його авторському методі FACE. У цій абревіатурі слова Focus, Agility, Coordination und Endurance, що означають “фокус, спритність, координація і витривалість”.
Серед клієнтів, яких консультує Володимир, такі гіганти, як авто-концерн Porsche і німецька телекомунікаційна компанія Deutsche Telekom. Своєю методикою управління спортсмен ділиться на авторських курсах інновацій в менеджменті в університеті St.Gallen (Швейцарія), а також проводить триденні майстер-класи для керівників вищої ланки. А ще він планує випустити про це книгу.
Скільки ж грошей заробляє Кличко у своїй групі компаній? Коли його запитують про конкретні цифри, він замовкає, а потім жартома відповідає: “Я не буду коментувати показники бізнесу, поки не зароблю 1 мільярд доларів”.
За словами Кличка, секретність також потрібна для захисту його родини в Україні: його брат Віталій є мером столиці Києва.
У будь-якому випадку гроші є: за оцінками Forbes, статки Кличка склали близько $ 21 500 000 після того, як він закінчив свою боксерську кар’єру. Інші видання, наприклад Vermögen Magazin, оцінювали поточні активи Кличко в 60 мільйонів євро. Фактично, загальні активи молодшого з братів Кличків, якими управляють в його сімейному офісі під назвою Kliwla, мабуть, знаходяться в діапазоні трьохзначних мільйонів доларів.
Читайте також: Сім’я депутата «ОПЗЖ» Олега Волошина «запаслася» 10-а мільйонами готівки