Кілька країн світу об’єднали зусилля для боротьби з програмами-вимагачами. При цьому Росію і Китай не запросили на зустріч.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Le Figaro.
Група з 31 країни зібралися 14 жовтня з ініціативи США. Країни зобов’язалися активніше співпрацювати для запобігання і протидії атакам програм-вимагачів, а також для обміну досвідом.
При цьому не були запрошені на зустріч Росія і Китай. На думку багатьох вчених, вони є двома країнами, де проживають найактивніші хакерські спільноти у світі.
Вашингтон прагне перейти в наступ і краще координувати відповідь на атаки програм-вимагачів, які в останні місяці почастішали. Країни визнали важливість міжнародного співробітництва з цього питання, в тому числі за допомогою обміну інформацією, що стосується підозрілої діяльності або фінансових транзакцій, які можуть бути пов’язані з атаками програм-вимагачів.
“Злочинна діяльність з використанням програм-вимагачів часто носить транснаціональний характер і вимагає реактивного і регулярного співробітництва між судовими органами, органами національної безпеки, агентствами з кібербезпеки та підрозділами по боротьбі з фінансовими злочинами”, – йдеться в повідомленні.
Делегації країн також планують працювати з приватними компаніями для обміну інформацією про інциденти.
Як відомо, атака програми-вимагача полягає в тому, що хакери зламують комп’ютерну мережу об’єкта і блокують дані. Після хакери просять посадових осіб організації заплатити викуп, найчастіше у формі криптовалюти, в обмін на розблокування.
Раніше хакери заблокували роботу української мережі аптек.