Керівництво Полтавського військового шпиталю прокоментувало дані про кризу забезпечення у закладі

Адміністрація шпиталю визнає, що низка приміщень потребує ремонту, тоді як відділення терапії вдалося відреставрувати. 

Про це йдеться у офіційному листі, надісланому редакції ІНФОРМАТОРа командиром установи Віктором Оксьоном та адміністрацією шпиталю.

“Останній поточний ремонт (шпиталю, – ред.) був проведений в 1973 році, та на даний час потребує капітального ремонту як зовні, так і місцями всередині.

З початком Антитерористичної операції на Сході країни важкий стан нашої армії не дозволяв спрямовувати кошти на покращення матеріально-технічної бази. За 2014-2015 роки через госпіталь пройшло більше 3 тис. поранених, травмованих та хворих учасників АТО, завантаженість госпіталю становила 150-200%, тобто не було жодної технічної можливості проводити  ремонти, особливо в хірургічному відділенні через перевантаженість.

За цей час  за допомогою держави, громадських організацій, спонсорів та волонтерів, силами особового складу були відремонтовані всі  лікувальні палати та приміщення терапевтичного відділення, за виключенням санвузла, більшість лікувальних палат та приміщень хірургічного та неврологічного відділення, частково відремонтовані фасади лікувальних корпусів, замінена електромережа інфекційного відділення.

Було встановлено 40 вікон, в першу чергу в палатах та операційному блоці. На сьогоднішній день залишилось замінити 28 вікон, переважно в коридорах та санвузлах. Санвузли знаходяться в справному стані, але дійсно потребують ремонту”, – пояснюють у листі.

1
Ремонт санвузлів Фото – Полтавський військовий шпиталь

Представники шпиталю поінформували, що Полтавська обласна рада виділила військовій частині грошову субвенцію для заміни вікон та вхідних дверей у розмірі 150 тисяч гривень.

“Також оформлена та направлена заявка до Полтавської обласної Ради народних депутатів на виділення 200 тис. грн. для проведення ремонту операційного блоку хірургічного відділення. Міністерством Оборони виділено 5 млн. грн. для ремонту гарнізонної поліклініки, роботи вже розпочаті”, – додають в установі.

Також у листі зазначили, що на протязі 2016 року шпиталем придбано та отримано з ВМКЦ ПнР медикаментів більш ніж на 3 мільйони гривень, за поточний рік отримано медикаментів вже більше ніж на 500 тисяч гривень.

“Ми не заперечуємо, що в нашій роботі теж є недоліки, адже ми працюємо з людьми, у кожного з яких свій характер, звички, уподобання та понівеченні війною долі, та й ми також люди, половина з яких пройшли через АТО.

Головними підсумками роботи нашого колективу за останні 3 роки є більше трьох тисяч поранених, травмованих, контужених і хворих учасників АТО пролікованих та повернутих в стрій, без жодної скарги, зі словами вдячності від поранених та їх рідних.

Військовослужбовці та працівники госпіталю, а це понад 30 лікарів та медичних сестер, протягом усього 2014 року, в найгарячишу пору, виконували свій обов’язок в складі лікарсько-сестринських бригад в зоні бойових дій на Донецькому напрямку (Піски, Авдіївка, Аеропорт), а це сотні врятованих життів, під обстрілами та бомбардуваннями”, – підсумували автори листа.

1
Фото – Полтавський військовий шпиталь

Разом з тим, волонтери наголошують, що у зазначеному листі представники медустанови говорять про відділення терапії, тоді як у палатах, де лежать бійці АТО, умови залишаються незадовільними.

Волонтер Олена Сотничек просить звернути увагу на те, що в одній із палат зі стелі стікає вода, така сама проблема – у ванній кімнаті у відділенні хірургії.

1
Умивальник у відділенні хірургії
1
Одна із палат, де лежать бійці АТО

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв про те, що у Полтавському воєнному шпиталі, історія якого налічує понад сто років, склалася критична ситуація із забезпеченням нормальних умов лікування та утриманням для госпіталізованих бійців.

У медичному закладі бракує основних ліків, а приміщення – як процедурні, так і палати – потребують суттєвого ремонту.

ІНФОРМАТОР продовжує стежити за розвитком ситуації та дякує сторонам за плідну співпрацю.

Ілюстративне фото на обкладинці – газета “Лица”

Анна Андрашко

для ІНФОРМАТОРа