Site icon ІНФОРМАТОР

“Кандидати погано читали закон”: у ЦВК прокоментували дебати на “Олімпійському”

Дебати на НСК “Олімпійський” можуть бути формою передвиборчої агітації, а не визначеними законом “Про вибори президента України” теледебатами, тому мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

Про це сказав заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко, пише Укрінформ.

“Те, про які дебати йдеться у постанові ЦВК, — це стаття 62 закону (Про вибори президента України — ред.). Дебати, про які говорять зараз два кандидати, це трішки не та стаття закону, тобто ідеться зараз про ті дебати, які регулюються як форма передвиборної агітації”, – сказав Радченко.

Він пояснив, що стаття 62 закону про вибори президента визначає процедуру і строки проведення передвиборчих теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з держбюджету.

За словами Радченка, кандидати, які говорять про дебати на стадіоні “Олімпійський”, мають на увазі форму агітації, яка врегульована статтею 58 закону про вибори президента щодо “проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій”.

За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

“Я не знаю, про що говорять кандидати, питайте у них, але, можливо, обидва кандидати погано читали закон. Є передвиборні теледебати, 62-га стаття закону і постанова ЦВК стосується саме цього. Коли один кандидат іншого викликає на дебати, то очевидно, що йдеться про частину 1 п. 3 статті 58 закону. Оце різниця”, – додав він.

Радченко також нагадав, що до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування першого туру та оголошення другого туру агітація кандидатів на пост президента не дозволяється.

Нагадаємо, кандидат у президенти Володимир Зеленський викликав кандидата у президенти Петра Порошенка на дебати на НСК “Олімпійському”. Петро Порошенко ствердно відповів на пропозицію Зеленського.

Exit mobile version