Кабмін розгляне новий порядок контролю за нелегальною зайнятістю

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що найближчим часом Кабінет Міністрів розгляне новий порядок контролю за нелегальною зайнятістю населення.

“Як можна в плановому порядку перевіряти нелегальну зайнятість? Дієвого контролю фактично не існувало. Ми підготували новий порядок здійснення контролю, який найближчим часом буде винесено на розгляд Уряду”, – цитують Буквы очільника відомства.

У новому порядку уряд визначить “перед органами місцевого самоврядування три проблеми, на які необхідно звернути увагу, запропонувавши сучасний інструментарій здійснення контролю і інформаційне забезпечення виявлення таких порушень з органів фіскальної служби і Пенсійного фонду, які будуть об’єктивними підставами здійснення перевірок тільки тих роботодавців, які допустили порушення”, – зазначив міністр.

За словами Реви, це завдання подолання явищ по неоформлених трудових відносин, виплати зарплати в меншому розмірі, ніж мінімальна зарплата, заборгованість з виплатою зарплати.

Міністр підкреслив, що рішення саме цих трьох проблем є найбільш актуальним для економічного і соціального розвитку та становлення європейських стандартів у сфері праці.