Міністр економіки Ігор Петрашко повинен врахувати інтереси аграрних асоціацій і не перешкоджати повноцінному відновленню ліквідованого Міністерства аграрної політики та продовольства України.
При чому повноваження органу, який може надавати всі види послуг, які потребують сьогодні сільгосптоваровиробники, фермери, одноосібники, повинні бути поновлені в повному обсязі до моменту його об’єднання з Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства у 2019 році.
Про це на позачерговому засіданні Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики заявив нардеп Вадим Івченко.
“Як аграрний комітет ми маємо звернутися до прем’єра Шмигаля, щоб він зайняв державницьку позицію, а не позицію своїх особистих відносин з кимось. І головне — ми маємо звернутися до міністра економіки Петрашка від імені всіх аграрних асоціацій: це важливо! Бо сьогодні, Ігорю Степановичу, ви міністр, а завтра ви можете бути не міністром. Ви прийдете на аграрний ринок — і будете в очі дивитися аграрним асоціаціям, які вас просили зробити не для себе, а для аграрного комплексу те міністерство, яке сьогодні потрібне”, — наголосив Івченко.
На позачерговому засіданні аграрного комітету ВР за участю міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка та міністра аграрної політики Романа Лещенка розглядались пропозиції до повноважень новоствореного Міністерства аграрної політики та продовольства України. Зокрема, на порядку денному стояло відновлення Мінагрополітики з функціями, які були до його ліквідації. Саме з цією пропозицію аграрний комітет ВРУ вирішив звернуться до Кабінету міністрів.
“Нам потрібно, щоб у Мінагрополітики були всі повноваження, щоб регулятор міг допомагати кожному фермеру й аграрію. Тому я за те, щоб всі відійшли від своїх амбіцій. Кажу це щиро, бо пам’ятаю, як ми створювали з 2014 року це міністерство, як ми наповнювали законодавство. І так склалося, що тоді у нас було сильне міністерство з сильними повноваженнями. Я б хотів це повернути”, — підкреслив нардеп Івченко.
Нагадаємо, Петрашко розповів про збереження фінансової стабільності у коронакризу.