Ідея електронного декларування провалюється, – депутат

Уряд відмовився включити критерій доброчесності до переліку вимог для кандидатів на державні посади.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Попов.

“Я звертався з депутатським запитом до прем’єр-міністра з пропозицією використати дані електронних декларацій для перевірки доброчесності кандидатів на високі посади. Комісія вищого корпусу державної служби мала би вивчати декларації таких осіб та задавати питання про обгрунтованість походження грошей та активів. Якщо адекватних пояснень кандидат надати не може – нуль балів і відмова у призначенні.На жаль, уряд відповів, що все і так добре, і моніторинг способу життя не повинен заважати призначенню кандидатів”, – пише народний депутат.

На думку політика, ідея електронного декларування провалюється.

“НАЗК так і не змогло заюстувати порядок здійснення перевірок декларацій, два з половиною місяці вже пройшло після подачі перших декларацій, почалася друга хвиля”, – пише Попов.

За словами депутата, антикорупційне бюро розслідує декларації лише тих фігурантів, які виступають проти влади – тобто система допомагає лише вибірковому переслідуванню політичних опонентів.

“Будемо додавлювати, щоб ставити процес на потік і не перетворювати його в новий корупційний механізм”, – резюмує Попов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у НАЗК визначилися з початком повної перевірки е-декларацій.

Загрузка...